کاهش نرخ باروری در استان نگران‌کننده است

سید کاظم دلخوش: تلاش برای حمایت بیشتر از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و خانواده بهزیستی ضروری است

 مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: گیلان پیرترین استان کشور محسوب می‌شود و چیزی در حدود ۱۴ درصد جمعیت استان به طور متوسط بالای ۶۰ سال سن دارند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از تسنیم؛ حسین نحوی‌نژاد در مصاحبه تلویزیونی با بیان اینکه گیلان پیرترین استان کشور محسوب می‌شود و چیزی در حدود ۱۴ درصد جمعیت استان به طور متوسط بالای ۶۰ سال سن دارند اظهار داشت: سازمان بهزیستی نهادی گسترده است و خدمات متنوعی را به طیف وسیعی از جامعه ارائه می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی گیلان تصویب قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان توسط مجلس را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه نقش دستگاه‌های مرتبط در این قانون مشخص شده است عنوان کرد: کاهش نرخ باروری در گیلان نگران‌کننده است از طرفی طبق آمار ۱۴ درصد جمعیت استان به طور متوسط بالای ۶۰ سال سن دارند.

نحوی‌نژاد از تحت پوشش بودن ۱۴ هزار سالمند در سازمان بهزیستی خبر داد و با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ سالمند وابسته به تخت در گیلان وجود دارد تصریح کرد: ۴۰ درصد از سالمندان گیلان تحت پوشش بیمه‌های تأمین اجتماعی هستند و ۳۰ درصد آنان از این مزیت برخوردار نیستند که تلاش می‌کنیم مشکل آنان برطرف شود.

وی تعداد مستمری بگیران بهزیستی گیلان در سال ۹۸ را ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و با بیان اینکه شمار این افراد امسال به ۴۴ هزار نفر افزایش پیدا کرده است ابراز داشت: در حال حاضر چیزی در حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در گیلان منتظر هستند که تحت پوشش مستمری بهزیستی قرار گیرند که امیدواریم این کار محقق شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه به علت آمار بالای تصادفات در گیلان افراد ضایع نخاعی زیادی در استان وجود دارند گفت: از ۳۰ هزار معلول ضایعه نخاعی در کشور هزار و ۱۰۰ نفر آن‌ها گیلانی هستند که با حمایت‌های خوب دولت و سازمان بهزیستی حق پرستاری آن‌ها از ماهی ۳۰۰ هزار تومان به ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

نحوی‌نژاد از شناساسی ۱۴ نقطه خطرآفرین اعتیاد در شهرستان رشت و برنامه‌ریزی برای کنترل آسیب‌های اجتماعی آن به کمک نهادهای مرتبط خبر داد و گفت: شرایط گیلان از حیث اعتیاد تحت کنترل است به طوری‌که در سال گذشته ۷۵۰ هزار نفر را در استان گیلان شناسایی کرده و در راستای سوء مصرف مواد مخدر به آنان آموزش دادیم.

وی تنوع مراکز در جهت آگاه‌سازی و پیشگیری از اعتیاد در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی حتی یک مورد مرگ و میر در مراکز تجمعی نداشتیم ابراز داشت: در حال حاضر ۲۵۰ کمپ اعتیاد در گیلان وجود دارد و به افراد متقاضی خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس همچنین با بیان اینکه دولت و مجلس برای بهبود شرایط بهزیستی تاکنون اقدامات خوبی انجام داده‌اند افزود: برای ۱۱ هزار نفری که در بهزیستی گیلان یا سایر نقاط منتظر دریافت مستمری هستند باید خود دولت لایحه‌ای را تهیه کند زیرا مجلس به علت مغایرت‌های قانونز قادر به انجام این کار نیست.

سیدکاظم دلخوش اباتری آمادگی مجلس یازدهم با سازمان بهزیستی برای افزایش اعتبارات این نهاد را مورد اشاره قرار داد و افزود: در هفته‌های گذشته و به دلیل افزایش نرخ دلار قیمت بسیاری از اجناس افزایش پیدا کرده است بنابراین تلاش برای حمایت بیشتر از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و خانواده بهزیستی ضروری است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11432

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: