آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در پویش همگانی گیلان همدل

باز باران خبر/ جشن مهربانی، پویش همگانی گیلان همدل، جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد با کمک خیرین به اجرا در آمد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گیلان ، محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان از خیرین برای کمک به زندانیان که در طول سال از انحای مختلف بصورت جهادی یاریگر زندانی و خانواده آنان هستند قدردانی کرد.

مدیر کل زندانهای گیلان، ماه مبارک رمضان را ماه همدلی خالصانه و ماه نزدیکی قلوب به خداوند متعال دانست و گفت: خیرین مانند همیشه در یک جشن مهربانی که پویش همگانی گیلان همدل می باشد در راستای ایجاد بستری هموار برای آزادی زندانیان در خط مقدم هستند.

وی بیان داشت: ستاد دیه استان گیلان با همت خیرین ، نیکوکاران ، حضور پرشعور گروه های جهادی و همیاری شکات ، با میزان کل بدهی ۲۴۲ میلیارد تومان ، ۳۸۰ زندانی جرائم غیر عمد آزاد ،که از این مبلغ ۱۳۶میلیارد تومان شکات گذشت نموده و ۹۴ میلیار تومان از طریق نقدینگی مددجویان و اعسار از مراجع قضایی تامین و در نهایت ستاد دیه گیلان مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای آزادی این مددجویان پرداخت نموده است.

مدیر کل زندانهای گیلان تعداد ازادی در سال جدید را ۱۵ نفر با میزان بدهی ۹ میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعلام داشت که ۹ میلیار از این مبلغ را شکات گذشت نموده و مابقی از طریق ستاد دیه استان پرداخت و زندانیان به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

وی با بیان این مطلب که زندانیان را بعد از آزادی تنها نمی گزارییم و با فنونی که در زمان تحمل کیفر از طریق نهادهای فنی و حرفه ای ، جهاد کشاورزی و صنایع دستی و گردشگری در داخل زندان آموزش می بینند می توانند با مدارکی که از طریق این نهادها کسب می کنند از امتیازات آن استفاده نمایند.

محمدی اصل در پایان بیان داشت که در سال ۹۹بیش از ۲۰۰ زندانی از طریق مرکز مراقبت پس از خروج بعد از آزادی مشغول به کار شدند گفت: در سال گذشته توانستیم با یاری خیرین ،نهادها و گروه های جهادی به ۵۲۲۱ خانواده کمکهای نقدی و غیر نقدی پرداخت نماییم و همچنین تعداد۷۲۵۸ خانواده زندانیان را تحت پوشش قرار دهیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19365

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: