مسیر حرکت دولت، ارتقای روستا و افزایش اختیار دهیاران است

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه حرکت دولت تحول گراست ، گفت: مسیر حرکت دولت ارتقای روستا و افزایش اختیار دهیاران است.

به گزارش باز باران خبر، علی اوسط اکبری مقدم در جلسه تجلیل از دهیاران استان در رشت  با  بیان اینکه باید تکیه بر اقتصاد دولتی را از نگاه مان خارج کنیم ، اظهار کرد:  اعتباراتی که دولت در بخش های مختلف از جمله روستاها هزینه می کند، کم نیست که بر همین اساس از ابتدای سال ۸۲ تا کنون ، افزون بر ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار  برای دهیاری ها جهت بخش های مختلف عمران و آبادانی روستا اختصاص یافته است.

وی با اشاره به توجه دولت با وجود تحریم ها و محدودیت های اعتباری خاطر نشان کرد: افزون بر ۸۱ درصد از این اعتبار در دولت تدبیر و امید تحقق یافته است.

اکبری مقدم با بیان اینکه منابع مالی و ابزارهای مان محدود است ، تصریح کرد: اما ظرفیت های انسانی محدودیتی ندارد و باید از آنها استفاده بهینه را انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، پسماند را یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات روستاهای استان به ویژه روستاهای هدف گردشگری عنوان و بیان کرد: دولت در ارتباط با پسماند هزینه بسیاری کرده است اما به تنهایی این معضل را نمی تواند رفع کند.

وی با بیان اینکه نگاه دولتی داشتن در حوزه پسماند،  کار را دشوار می کند، اظهار کرد: پسماند اثرات سوئی برای روستاها دارد ؛ از این رو ، باید همگان برای برطرف کردن این مشکل اهتمام داشته باشند.

وی همچنین با تاکید بر ظرفیت آب بندان ها برای بخش های مختلف گفت: آب بندان ها یکی از ظرفیت های اقتصادیست که توان اقتصادی روستا را تقویت می کند.

اکبری مقدم در ادامه با اشاره به انتظار دهیاران برای تامین امنیت شغلی اظهار کرد: سال گذشته توسط وزیر کشور پیگیری هایی انجام شد که منجر به مصوبه ای برای بهتر شدن وضعیت درآمدی روستاها و بحث های حقوقی در رابطه با امنیت شغلی دهیاران شد.

وی بر ضرورت  استفاده از مشارکت مردم در توسعه روستاها تاکید و اضافه کرد: هر ساله به دلیل حادثه خیز بودن کشور و از جمله گیلان حوادث مختلف طبیعی را شاهد هستیم که  دهیاران به عنوان مدیران بحران روستاهایمان نقش های موثری در این رابطه داشته و دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان همچنین با  بیان اینکه بدلیل مسافرت هایی که بویژه در تابستان به سمت روستاهای استان می شود، تهدید جدی برای  شیوع کرونا وجود دارد ، تصریح کرد: دهیاران می توانند این آسیب ها را به حداقل برسانند.

گیلان با دو و نیم میلیون جمعیت از جمله پر تراکم ترین استانهای کشور است . گیلان دارای دو هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار است . ۳۷ درصد جمعیت ساکن استان در روستاها هستند.یک هزار و ۸۳۴ دهیاری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار در گیلان وجود دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11023

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: