تبدیل باغ ملی لنگرود به یک مکان فرهنگی و ساخت ۲ کتابخانه در لنگرود

تبدیل باغ ملی لنگرود به یک مکان فرهنگی تا ساخت ۲ کتابخانه در لنگرود

باز باران خبر/ شهردار لنگرود با تاکید بر افزایش سرانه کتابخانه در لنگرود از ساخت دو کتابخانه دیگر خبر داد و گفت: باغ ملی شهر لنگرود را به باغ فرهنگی تبدیل می‎کنیم.

به گزارش باز باران خبر، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر لنگرود از کتابخانه ″آیت الله شمس لنگرودی″ و کتابفروشی مستقر در محوطه کتابخانه «شهر کتاب» به مناسبت هفته کتاب بازدید کردند.

سیدمهدی رجایی شهردار لنگرود در حاشیه این بازدید با گرامیداشت هفته کتاب اظهار کرد: از ابتدای مسئولیتم به عنوان شهردار لنگرود، پرداخت عوارض نیم درصد کتابخانه ها را جزو اولویت های شهرداری قرار دادم زیرا اعتقاد دارم جامعه ای که در آن فرهنگ کتاب و کتابخوانی وجود داشته باشد، جامعه ای روشن و مدیریت بر آن شهر آسانتر خواهد بود.

رجایی با بیان این مطلب که اعضای شورای شهر لنگرود نیز نگاه فرهنگی دارند، گفت: شهرداری لنگرودی با همکاری شورای این شهر برنامه های متنوعی در بحث کتابخوانی برگزار کرده که از اهداف مهم این برنامه ها تشویق نوجوانان و جوانان به کتابخوانی بود.

وی در مورد وضعیت کتابخانه های شهر لنگرود نیز اظهار داشت: کارهای لازم برای تعویض سردرب کتابخانه شهر لنگرود انجام گرفته است.

شهردار لنگرود با تاکید بر افزایش سرانه کتابخانه در لنگرود از ساخت دو کتابخانه دیگر خبر داد و گفت: دو کتابخانه یکی به همت بخش خصوصی و توسط خیرین در حال ساخت است و شهرداری لنگرود در بحث صدور پروانه ساخت همکاری و هماهنگی های لازم را انجام داده است و زمین کتابخانه دوم نیز توسط شهرداری لنگرود هدیه داده شده است و منتظر تخصیص اعتبارات دولتی برای ساخت این کتابخانه هستیم.

وی با اشاره به اینکه باغ ملی شهر لنگرود را به باغ فرهنگی تبدیل می‎کنیم، افزود: ساخت سه سردیس از مشاهیر شهر لنگرود را در دستور کار داریم و امیدواریم با اقدام‎های فرهنگی این مکان را به باغ فرهنگی تبدیل کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16146

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: