واکنش اداره کل ورزش و جوانان گیلان به اظهارات رییس فدراسیون‌ وزنه‌برداری

واکنش اداره کل ورزش و جوانان گیلان به اظهارات رییس فدراسیون‌ وزنه‌برداری

اداره کل ورزش و جوانان گیلان در واکنش به اظهارات رییس فدراسیون‌ وزنه‌برداری جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش باز باران خبر؛ در پی اظهارات جناب آقای ” علی مرادی ” رییس فدراسیون وزنه برداری کشور پیرامون برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو به میزبانی شهر رشت مبنی بر عدم دریافت اعتبار میزبانی مسابقات جام فجر ، اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان جوابیه ای صادر کرد . متن جوابیه به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو در بهمن ماه ۱۳۹۸ به میزبانی شهر رشت برگزار گردید و قطعا ظرفیت میزبانی یک رویداد بین المللی برای استان گیلان یک مزیت محسوب می گردد کما اینکه همواره در رشته های مختلف ورزشی در طول سال ، گیلان میزبان مسابقات ، جشنواره ها و همایش های بین المللی بوده است و آنچه که در خاطر میهمانان باقی مانده است کیفیت مناسب میزبانی و میهمان نوازی گیلانیان می باشد . با توجه به اظهارات جناب آقای علی مرادی رییس محترم فدراسیون وزنه برداری مبنی بر اینکه ” مبالغی از نوبخت گرفتیم که به نام ما و به کام استان گیلان شد و چیزی به فدراسیون ندادند . به آقای نوبخت بگویید پولی به ما داده نشد و همه به حساب اداره کل است و اداره کل تعهدات خود را نپرداخت . اگر این طور باشد ما دیگر جام فجر برگزار نمی کنیم ” موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی از سوی روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان اعلام می گردد:


۱- در ابتدای روند برگزاری جام بین المللی وزنه برداری فجر با هدف گرامیداشت جهان پهلوان مرحوم محمود نامجو ، طی هماهنگی بعمل آمده و به منظور تمهید مقدمات برگزاری مسابقات طی جلسه ای با دکتر محمد باقر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه وبودجه کشور طرح میزبانی شهر رشت و درخواست تامین اعتبار مورد نیاز از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ارائه شد و جهت بیان توضیحات فنی از جناب آقای مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشور به عنوان میهمان جلسه دعوت گردید.


۲- بر اساس توافقنامه منعقد شده ما بین اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و فدراسیون وزنه برداری کشور کلیه تعهدات مربوط به میزبانی ، اسکان ، ترانسفر ، تغذیه ، ایاب و ذهاب ، خدمات رفاهی تیم ها ، کادر اجرائی میهمانان خارجی و داخلی ، مدرسین و … و آماده سازی سالن مسابقات ، تبلیغات ، اطلاع رسانی ، پوشش تلویزیونی ، هماهنگی های امنیتی ، انتظامی و … بر عهده اداره کل ورزش و جوانان استان و تعهدات مربوط به پرداخت هزینه داوری ، جوایز ، حق التدریس ، آنتی دوپینگ ، کاپ و مدال و … بر عهده فدراسیون قرار گرفت.


۳- درخواست اعتبار برای میزبانی مسابقات بر اساس برآورد ، مبلغ سی میلیارد ریال بوده که مبلغ پانزده میلیارد ریال با پیگیری ویژه و مستمر اداره کل ورزش و جوانان استان و مساعدت استاندار محترم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان تخصیص یافت که با نظارت اداره کل استان صرف آنچه در تعهد میزبانی بود ، گردید . برگزاری این رویداد با کیفیت استاندارد سبب تحسین کارشناسان ، رسانه ها و بویژه مسوولین فدراسیون جهانی قرار گرفت و آمادگی گیلان را برای میزبانی مسابقات ارتقا بخشید.


۴- اینکه جناب آقای علی مرادی رییس محترم فدراسیون وزنه برداری چنین اظهاراتی را مطرح نمایند مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و فرافکنی است چون بر طبق تعهدنامه ای که مستندات آن موجود می باشد وظیفه فدراسیون وزنه برداری و تعهدات آن در برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر در گیلان به صراحت ذکر شده است . اینکه پس از ماهها برنامه ریزی ، هماهنگی ، عملیات اجرایی ، هم افزایی و همگرایی دستگاههای اجرایی ، نظارتی و امنیتی در استان گیلان مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان نامجو با کیفیتی مناسب و به زعم کارشناسان با بهترین میزبانی در ادوار جام فجر برگزار شد ، رییس محترم فدراسیون وزنه برداری با فرار به جلو ، عدم توفیق فدراسیون در پیگیری مباحث بودجه ای ، اجرایی ، فنی و جذب  حامی مالی را بر گردن سایرین می گذارند که این امر نوعی شانه خالی کردن از مسوولیت و تعهدات ایشان است.


۵- با توجه به سم پاشی ها و بحث های برون مرزی  که پیش از برگزاری جام فجر برای عدم شرکت تیم های خارجی در این مسابقات در ایران صورت گرفت ، مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر از نظرحیثیتی برای کشورمان حایز اهمیت بود و با میزبانی خوب استان گیلان این مسابقات بدون هیچ مشکلی برگزار گردید اما رییس محترم فدراسیون وزنه برداری کشور با عدم پیگیری اجرای تعهدات خود در خصوص پرداخت جوایز  شاید موجب گردید تا حس بی اعتمادی برای تیم های خارجی در خصوص شرکت در مسابقات بین المللی در ایران ایجاد شود.


۶- علی ایحال پرداخت ٢٠٠٠٠دلار یا هم ارز ریالی آن بر طبق بند ۵ ماده ٩ تعهدنامه فی مابین فدراسیون وزنه برداری و اداره کل ورزش و جوانان گیلان بابت اهدای جوایز  نفرات برگزیده مسابقات به عدد ۶ نفر جز تعهدات فدراسیون بوده  و همچنان بر گردن فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی قرار دارد و اگر چه این اعتبار جز تعهدات اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نمی باشد اما در دیداری که توسط مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با دکتر نوبخت صورت گرفت درخواست پرداخت این مبلغ به جهت حفظ آبروی ورزشی کشورمان و از بین رفتن حس بی اعتمادی تیم های حاضر در مسابقات عنوان شد.


لازم بذکر است اداره کل ورزش و جوانان گیلان با هدف ارتقا و معرفی پتانسیل های ورزشی استان همواره تلاش دارد تا با برگزاری مطلوب مسابقات در سطح ملی و بین المللی و با پذیرش میزبانی در رشته های مختلف موجب درخشش نام کشور عزیزمان در میادین ورزشی شود و امید دارد که در این مسیر مسوولین ورزشی کشور و فدراسیون ها یار و همراه باشند تا به هدف نهایی مشترک که همانا توسعه ورزش است دست یابند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11117

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: