ممنوعیت فروش بلیط اتوبوس به مسافران کرونایی

باز باران‌خبر / مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه سامانه شرکت های حمل و نقل عمومی از طریق کد ملی وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می کند، گفت: شرکت های حمل و نقل عمومی اجازه ندارند قبل از گذشتن دو هفته از تست کرونا مسافر سوار کنند.

به گزارش باز باران‌ خبر؛ فریبرز مرادی از ممنوعیت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به مسافران کرونایی خبر داد و اظهار کرد: طبق ضوابط ستاد مقابله با کرونای گیلان، شرکت های حمل و نقل مسافر اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری طی قرنطینه دو هفته ای پیش رو از ارائه خدمات حمل و نقلی به بیماران کرونایی و یا افرادی که مشکوک به کرونا باشند، خودداری خواهند کرد.
وی با بیان اینکه سامانه شرکت های حمل و نقل عمومی از طریق کد ملی وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می کند، افزود: شناسایی بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا از طریق سامانه سروا(serva) که بین وزارت بهداشت و شرکت های حمل و نقل مسافر برقرار است، عملی می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: با ارائه کد ملی افراد به سامانه سروا وضعیت سلامت خریدار بلیط از نظر آلودگی به کرونا یا سلامت وی مشخص و در صورت بروز هرگونه علایم بیماری تا پایان قرنطینه از ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به فرد مشکوک خودداری می شود.
مرادی، با تاکید بر لزوم اخد استعلام الکترونیکی از سامانه سروا توسط شرکت های حمل و نقل عمومی، ادامه داد: اگر مسافری تست کرونا داده باشد و کرونامثبت و یا مشکوک به کرونا تشخیص داده شود، باید دو هفته از تست بگذرد تا بتواند از وسائط حمل و نقل عمومی استفاده کند.
وی با تاکید بر اینکه شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان اجازه جابجا کردن مسافران در صورت نگذشتن دو هفته از زمان تست آنان را ندارند، گفت: افرادی که قصد دارند با اتوبوس مسافرت کنند می توانند بلیط مورد نظر خود را به صورت اینترنتی از شرکت های حمل و نقل عمومی تهیه کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16278

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: