مدیرکل صمت گیلان:   برای نظارت بر بازار گیلان ۱۰ هزار بازرسی انجام شده است 

 

باز باران خبر/ مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: برای ساماندهی سطح عرضه و برخورد با اخلالگران نظم بازار ۲هزار۹۵ پرونده تخلف تشکیل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت معدن و تجارت استان گیلان تیمور پورحیدری در اولین کارگروه تنظیم بازار امسال در سالن جلسات استانداری گیلان اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای نظارت بر بازار ۱۰ هزار و ۷۲۱ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده است.

وی با اشاره به انجام طرح ها و گشت های نظارتی متعدد ماه رمضان و نوروز در سال جاری و ایام قبل آن، اظهار داشت: علاوه بر تامین و توزیع انواع کالاهای اساسی پرمصرف، برای ساماندهی سطح عرضه و برخورد با اخلالگران نظم بازار ۲هزار۹۵ پرونده تخلف در خلال بازرسی ها با ارزش ریالی ۳۱۳ میلیارد و ۸۸۱ میلیون تشکیل شده است.

 

به گفته پورحیدری بر اساس آخرین آمارو ارزیابی صورت گرفته سازمان برنامه و بودجه و اذعان رییس این سازمان در جلسه کارگروه، نرخ تورم نقطه‌ای گیلان از میانگین کشوری طی دو ماه اخیر پایین تر آمده است.

 

مدیرکل صمت گیلان با اعلام گزارش از محصولات اساسی موجود و ذخایر استان، تصریح کرد: خوشبختانه در ایام پایانی سال بازار آرام و با ثباتی داشتیم و تمامی کالاها با قیمتهای رقابتی در دسترس عموم هم استانی های عزیزمان قرار گرفت و هیچ گونه التهاب و تنش و کمبودی در استان علیرغم ورود گردشگران زیاد نداشتیم.

 

وی در بخش دیگری از گزارش خود از ارزش ریالی ۴۴۹ میلیاردی متخلفین حوزه مسکن و املاک از خردادماه سال قبل تاکنون سخن گفت و ادامه داد: بیش از یک هزار و ۱۱۴ فقره پرونده برای متخلفان بازار مسکن و مشاورین املاک با انجام بیش ۱۰ هزار بازرسی تشکیل شده و برای اعمال قانون به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است و این روند نظارتی باتوجه به شروع جابجایی اجاره نشینان و افزایش خرید و فروش املاک در این فصل تشدید خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35612

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: