لیگ٢١ اعجاب فصل قهرمانی

بازباران خبر/ به گزارش “ورزش سه”، قهرمانی بدون شکست یکی از رکورهای جالب توجه فرهاد مجیدی و تیمش است. رکوردی که به نظر می‌رسد سال‌های سال طول می‌کشد که توسط یک تیم دیگر تکرار شود. یک فصل بدون شکست حتی فکر کردن به آن سخت است چه رسد به جایی که اجرایی شود. استقلال به همین خاطر کمترین گل خورده را هم داشت. ۱۰ گل در ۳۰ بازی؛ یعنی استقلال هر سه بازی به طور میانگین یک گل خورد.

استقلال در سایه اینکه صاحب بهترین خط دفاعی بود ارائه‌گر بازی تهاجمی هم بود. ۱۹ برد بدین معنی است که استقلال بیشترین پیروزی را در فصل جاری بازی‌ها به‌دست آورد. بیشترین برد خارج از خانه هم متعلق به آبی‌هاست. استقلال در ۱۵ بازی خارج از خانه ۹ پیروزی به‌دست آورد. این کارنامه کمک زیادی به استقلال برای قهرمانی در این فصل از بازی‌ها کرد.

بیشترین تفاضل گل هم برای آبی‌هاست. تعداد گل زده و خورده استقلال این قدر توازن خوبی دارد که تفاضل مثبت ۲۹ را برای آبی‌ها ثبت کرده است. بیشترین برد پیاپی را استقلال رقم زده است. این تیم ۶ هفته به‌صورت متوالی در فصل جاری حریفان خود را شکست داد و یک رکورد جالب توجه دیگر که قابل پیش بینی است برای ثبت دوباره آن باید سال‌ها منتظر بمانیم. ۲۱ کلین شیت در ۳۰ بازی. این یعنی دروازه استقلال تنها در ۹ بازی باز شده است. آماری که سبب دعوت دوباره سید حسین حسینی به اردوی تیم ملی شد و از همه مهم‌تر دستکش طلایی این فصل از بازی‌های لیگ برتر به او رسید.

اینطور می‌توان گفت استقلال این فصل تنها یک جام نگرفت. خیلی از رکوردها را تغییر و خیلی از رکوردها را از آن خود کرد. یک فصل رویایی برای فرهاد مجیدی و آبی‌ها. آنها یک جام گرفتند و چند رکورد جالب توجه را به نام خود ثبت کردند. این آمار بی تعارف نشان می‌دهد آبی‌ها هم در فاز تهاجمی خوب بودند و هم در فاز دفاعی و از هر حیث شایسته قهرمانی در این فصل از رقابت‌ها؛ جام قهرمانی لیگ برتر آبی شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=24790

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: