تامین نیاز ۷۰ درصدی شیشه صنایع خودروسازی در گیلان

بازباران خبر/ مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان صبح امروز در حاشیه بازدید از شرکت تولید کننده شیشه انواع خودرو در شهر صنعتی رشت، گفت: تامین نیاز ۷۰درصدی شیشه خودروسازان مطرح کشور در این استان برای جایگاه صنعتی گیلان، افتخار آمیز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان تیمور پورحیدری در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه که در راستای طرح جهاد تبیین و راهیان پیشرفت برای بازدید از دستاوردها و افتخارات و صنعتی استان در شرکت شیشه گیلان و فولاد امیرکبیر خزر حاضر شده بودند، گفت: تکیه بر توان داخلی؛ اساس توسعه صنعتی پایدار است. برآورده سازی نیازهای صنعتی کشور توسط تولیدکنندگان صاحب‌نام و معتبر گیلانی احساس مطلوب و ارزشمندی دارد.وی با بیان ظرفیت ۱۲ هزار تنی تولید انواع شیشه خودرو در شرکت مورد بازدید، عنوان کرد: کیفیت و کمیت و تولید در قطعات خودرویی بسیار مهم است که در گیلان بیش از ۱۰ شرکت فناور و دانش محور ؛ قریب به ۱۷۳ قطعه کوچک و بزرگ صنعت خودروسازی را تولید می کنند.

دکتر تیمور پورحیدری با بیان اینکه در تولید قطعات خودرویی گیلان در مجموع بیش از ۳۲۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: توان فنی و مهندسی قطعه سازان خودرویی در گیلان در سطح ملی بسیار مطلوب و زبانزد است و با تکنولوژی بالایی در حال تولید هستند که می تواند در ارتقای استانداردسازی صنعت خودروی کشور اثربخش باشد.

مدیرکل صمت گیلان؛ تبیین دستاوردهای صنعتی و توانمندی داخلی توسط اهل قلم و رسانه را برای بدنه تولید و صنعت انگیزه بخش دانست و تاکید کرد: همه آحاد مردم به ویژه صاحبان قلم برای بهبود فضای تولید و کسب و کار و همچنین جذب سرمایه گذاری باید تلاش و مهیا کنند تا تولید و اشتغال روزبه‌روز روند توسعه و پیشرفت را تا سرحد مطلوب طی نماید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25616

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: