شرایط برگزاری انتخابات سالم در شهرستان فراهم است

فرماندار لنگرود گفت: با فراهم شدن همه شرایط برگزاری انتخابات ، سه هزار و ۳۴۰ نفر اعم از عوامل اجرایی ، نظارت ، بازرسی ، انتظامی و پشتیبانی دست اندرکار انتخابات یازدهمن دوره مجلس شورای اسلامی ، آماده برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی در این شهرستان هستند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا، سیروس شفقی از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین موضوع پیشرو در سال جاری یاد و تصریح کرد:فرایند انتخابات طبق جدول زمان بندی تا کنون در این شهرستان به خوبی پیش رفته است و ما شاهد همدلی بسیار خوبی بین هیات های اجرای ، هیات های نظارت ، بازرسی و همه دستگاه های مرتبط انتخابات بودیم.

وی یادآورشد: تمام شعبات در این شهرستان که باید مسئولیت اخذ رای مردم را عهده دار می شدند بصورت میدانی مورد بازدید قرار گرفته ، مکان یابی و امکانات نیز مورد بررسی قرار گرفته است و تاکنون ۱۵۲شعبه تعیین و به تصویب هیات اجرایی رسیده است و این تغییر و تحول در سامانه انتخابات هم ثبت و ضبط شده است که از این تعداد ۳۴صندوق به شعبه سیار شهری و روستایی اختصاص پیدا کرده است .

شفقی ادامه داد: تمامی این شعبات از نظر تست آنتن دهی مورد بازدید میدانی قرار گرفته است این بررسی ها به گونه ای است که تمامی شعبات شهرستان بتوانند از دستگاه احراز هویت در راستای ارتقای سلامت انتخابات و احراز هویت برخط رای دهندگان در شهرستان بهره برداری کنند.

وی در تشریح ویژگی این دستگاه نیز گفت: از ویژگی های این دستگاه در فرایند انجام رای گیری عدم امکان رای تکراری و جلوگیری از رای دادن با شناسنامه افراد فوتی است و همچنین امکان ثبت صورتجلسه اول و آخر وقت شعبه اخذی رای بصورت مکانیزه با این دستگاه صورت می گیرد که می تواند کمک کننده خوبی باشد و در سلامت انتخابات نقش موثری داشته باشد.

وی یادآور شد: در کنار آن ، تمامی ماموریت های اجرای انتخابات بر حسب روز و روزشمار انتخابات در این شهرستان انجام گرفته است و تمامی اعضای مورد نیاز شعبات شهرستان و نمایندگان فرماندار جهت حضور در این شعبات شناسایی و تعیین شده اند و برنامه ریزی برای آموزش همه این افراد در راستای توانمندسازی اعضای شعب و نمایندگان فرماندار و هیات بازرسی دربرنامه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: خیلی از آموزش ها از جمله آموزش کارشناسان انتخابات و فناوری فرمانداری و بخشداری های تابعه تا به امروز انجام رسیده است و باز شاهد استمرار آن خواهیم بود.

فرماندار لنگرود با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی خودروها و نیروهای پشتیبانی در ستاد انتخابات شهرستان اضافه کرد: برحسب برنامه زمان بندی جدول ، تشکیل جلسه با نامزدهای انتخابات و نشست هایی در راستای برگزاری انتخابات حداکثری مورد تایید و تاکید همه مقامات کشوری  در برنامه قرار داشته است و جلسات مختلفی برای شور و شوق و نشاط بیشتر اجتماعی در انتخابات در این شهرستان برگزار شده است .

مقام عالی دولت در شهرستان لنگرود با اشاره به نقش رسانه ها اظهار داشت: انتظار ما از رسانه های گروهی ایجاد فضای روانی مثبت توام با رقابت سازنده بین نامزدها است که نسبت به تشریح برنامه ها و سیاست های نامزدها با پرهیز از هرگونه اقدامات منفی و تخریب رقبا را در برنامه خود قرار دهند .

شفقی تاکید کرد:تلاش تمام دست اندرکاران انتخابات فرمانداری این است که مر قانون مورد توجه قرار گیرد و در کنار آن رعایت حق الناس که فرموده مقام معظم رهبری است سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی از کارمندان و دست اندرکاران انتخابات شهرستان لنگرود خواست اعمال اصل بی طرفی و پرهیز از هر گونه اقدامی که شائبه جانبداری از نامزد خاصی را به ذهن متبادر کند را در برنامه های خود قرار دهند .

فرماندار لنگرود  از نامزدهای انتخاباتی هم خواست هم اشرافیت به قانون انتخابات و هم  باید و نباید های قانون انتخاباتی توجه داشته باشند و در تشریح برنامه های خود  پرهیز از هرگونه تخریب رقیب را در برنامه خود قرار دهند تا انتخابات خوبی در شهرستان لنگرود برگزار شود.

شهرستان لنگرود با جمعیتی بالغ بر ۱۳۷۲۷۲ نفر و وسعتی حدود ۴۳۸ کیلومتر مربع در شرق استان گیلان از شمال به دریای خزر از جنوب به شهرستان املش از شرق به شهرستان رودسر و از غرب به شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل محدود شده است که شامل ۳ بخش (مرکزی – کومله – اطاقور) ، ۵ شهر (لنگرود –کومله –اطاقور- شلمان –چاف وچمخاله ) ، ۱۹۵ روستا ، ۱۰۶ روستا دارای شورای اسلامی ، ۸۳ دهیاری و ۷ دهستان(چاف –دیوشل- گلسفید – دریاسر- مریدان – اطاقور –لات لیل) می باشد .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7220

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: