پیوستن استاندار گیلان به پویش ملی نهال کاری همگانی برای ایرانی سبز

ستاندار گیلان با غرس نهال بلوط همیشه سبز، در پویش ملی «نهال کاری همگانی برای ایرانی سبز» شرکت کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پویش ملی نهال کاری همگانی را گامی مهم در راستای حفظ، احیاء و توسعه جنگل‌ها ، مراتع و مقابله با بیابان‌زایی دانست و گفت: از ویژگی های مهم این طرح بهره گیری از مشارکت اقشار مختلف مردم بویژه سازمان های مردم نهاد، جوانان و دوستداران طبیعت است.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح مقرر شده دو میلیون اصله نهال درگیلان کاشته شود که از هفته گذشته تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار اصله غرس شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ۸۰۰ هزار اصله از این نهال ها در راستای توسعه زراعت چوب در گیلان توزیع و کاشته می شود، خاطرنشان کرد: از عموم مردم و کشاورزان که عرصه های مناسبی برای زراعت چوب دارند، دعوت می کنم  تا به منظور حفظ عرصه های طبیعی، جنگل ها، محیط زیست، تامین مواد اولیه کارخانجات و درنهایت افزایش درآمد خود اقدام کنند.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: همه دستگاه های مسئول موظف به همکاری و حمایت از توسعه زراعت چوب در استان هستند.

گفتنی است رویداد بزرگ نهال‌کاری با شعار «نهال کاری همگانی برای ایرانی سبز» هفته گذشته در مناطق مختلف استان گیلان آغاز شد. کاشت این تعداد نهال شامل گونه هایی همچون بلوط ، ون ، افرا ، توسکا و سایر گونه ها بطور همزمان در شهرستان های مختلف گیلان و با مشارکت استانداری ، فرمانداری ها، بخشداری ها ، دهیاران ، شوراهای اسلامی روستایی ، بسیج و گروه های مردم نهاد انجام می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5732

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: