مدیون علی کریمی هستیم که الان سپیدرود وجود دارد

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: مالک باشگاه سپیدرود، کیومرث بیات است که می‌خواهد تیم را واگذار کند و ما هم موافق این تصمیم هستیم.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از فارس؛ ابوالفضل صادقی در خصوص وضعیت مالکیت باشگاه سپیدرود رشت گفت: قبل از هر چیزی باید این را بگویم که ما مدیون علی کریمی هستیم، چرا که در مقطعی آمد و باشگاه را نجات داد. درست است که او از ما عصبانی است بابت یک سری از اتفاقات سازماندهی شده که یک عده در حال تخریب هستند اما واقعاً اینطور نیست. زمانی که کریمی آمد، سپیدرود بالای ۱۰ میلیارد بدهی داشت، ۶ گل در زمین خودش خورده بود و تیم بد بسته شده بود. ایشان قبول کرد و آمد و کلی از جیب و اعتبار خودش هزینه کرد اما در مقطعی گفت دانش فنی من تا اینجا کشش داشت، تیم بد بسته شده و من دیگر نمی‌توانم ادامه بدهم.

صادقی در ادامه گفت: کریمی رفت و مطالباتش را هم متأسفانه نگرفت و اتفاقات بدی هم برایش افتاد. او بخش زیادی از بدهی‌های تیم را پرداخت کرد و سپیدرود الان جزو کم‌بدهی‌ترین باشگاه‌ها است. اگر علی کریمی نبود سپیدرود نفت تهران شده بود، یعنی بدهی‌های تیم بیشتر از ارزش آن می‌شد. الان سپیدرود بیش از ۳ میلیارد بدهی ندارد. ما مدیون او هستیم که الان سپیدرودی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: اگر کریمی نبود سپیدرود با توجه به تعهداتی که مالکین قبلی ایجاد کرده بودند، منحل می‌شد. او یکسری از بدهی‌ها را با پول و یکسری را با اعتبار خودش کم کرد. در قراردادی که با کیومرث بیات بسته شد دو شرط وجود داشت، یکی اینکه زمانی که بیات خواست تیم را منتقل کند، ۲میلیارد از پول علی کریمی را که خیلی بیشتر از این‌ها هزینه کرده بود پرداخت کند و اینکه چک‌هایی را که بابت تعهدات و بدهی‌های باشگاه داده بود پاس شود.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان اضافه کرد: بیات الان فشار زیادی را تحمل می‌کند. ایشان اعلام کرده می‌خواهم تیم را برگردانم که چنین چیزی ممکن نیست، مگر اینکه کسی بیاید و این تعهدات را انجام بدهد. علی کریمی هم روی ۲ میلیاردش اصرار ندارد و اینطور نیست که بگوید تا پولم را ندهید نمی‌گذارم انتقال صورت بگیرد. در حال حاضر یکی دو خریدار هستند که اگر نتوانیم با آنها به توافق برسیم، کیومرث بیات خودش برای واگذاری تیم یک مزایده برگزار می‌کند. وکیل بیات امروز تماس گرفت و به ایشان گفتیم شما مالک قطعی باشگاه هستید و این اختیار را دارید، ما هم خوشحال می‌شویم و مشکلی نداریم. برخی از رسانه‌ها از قول من نوشته‌اند که ما این مزایده را برگزار می‌کنیم اما ما مالک نیستیم، مالک کیومرث بیات است که می‌خواهد تیم را واگذار کند و ما هم موافق این تصمیم هستیم.

صادقی در مورد شرایط و ضوابط برای انتخاب مالک جدید باشگاه سپیدرود گفت: شروطی داریم مانند اینکه نباید اسم، لوگو و شهر سپیدرود عوض شود یعنی قابلیت انتقال به بیرون را نداریم، ضمن اینکه مالک جدید باید سابقه مدیریت ورزشی داشته باشد و همچنین گردش مالی او پاسخگوی اداره تیم باشد. در مورد جزئیات این شروط هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم و باید جلسه‌ای برگزار شود و صحبت کنیم. مادر بحث مالکیت سپیدرود دیگر حق اشتباه نداریم. زمانی که من آمدم، باشگاه سه مالک داشت و خیلی تلاش کردیم تا مشکل مالکیتی نداشته باشیم، الان مالکیت قطعی به نام کیومرث بیات است، هیچ معارضی وجود ندارد و بدهی‌ها کم و شسته‌رفته هستند.

وی در خصوص همکاری با مالک جدید تصریح کرد: ضمن اینکه ما امکانات ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مانند زمین تمرین، سالن بدنسازی، استخر و همچنین امکانات اقامتی مانند هتل را به صورت رایگان دراختیار هر کسی که مالک می‌شود قرار می‌دهیم.

صادقی در پایان اظهار داشت: امروز کیومرث بیات با من تماس گرفت و اعلام کرد یک خریدار جدید آمده و اعلام کرده حاضر است شروط قرارداد را قبول کند و مذاکراتی را با ایشان انجام داده است. ما تلاش کردیم مالکیت باشگاه از بخش دولتی به بخش خصوصی برسد. در این میان نه داور هستیم و نه مالک، نقش ما مانند آنچه که در مورد باشگاه‌های داماش و ملوان وجود دارد، در این مسئله نقش حمایتی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1667

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: