جذب گسترده از گذشته مانع پویایی شهرداری‌ها شده است

استاندار گیلان گفت: با همدلی مثبت که میان دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی و نظارتی وجود دارد مانعی برای توسعه استان گیلان در مناطق مختلف مشاهده نمی شود و فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در نشست شهرداران استان که با حضور دکتر مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه صرفاً تمرکز بر بودجه‌های دولتی نه تنها در شهرداری بلکه در هیچ دستگاهی نیز جوابگو نیست، افزود: با بودجه دولتی نمی توان به توسعه پایدار دست پیدا مرد بلکه باید از ظرفیت‌های مختلف موجود به صورت بهینه استفاده کرد.

وی به وجود مواهب طبیعی بسیار در استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: در شهرهای ساحلی دریا، در برخی شهرها مانند رشت رودخانه‌ها و تالاب و برخی دیگر ظرفیت‌های مختلف خدادادی وجود دارد که از هرکدام به خوبی میتوان اشتغالزایی و ایجاد درآمد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تاکنون پیشنهاد جدی درخصوص تالاب عینک رشت داده نشده است، اظهار داشت: برخی دل‌گفته‌ها و ایده‌های خام باید به صورت مکتوب به برنامه و طرح تبدیل شود و در کنار تعریف معضلات، حمایت‌های مورد انتظار نوشته و مطالبه شود.

وی با بیان اینکه برای معرفی سرمایه‌گذار و اعطای تسهیلات هیچ‌گونه محدودیتی نداریم، گفت: خوشبختانه با همدلی مثبتی که میان دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی و نظارتی وجود دارد مانعی برای توسعه استان گیلان در مناطق مختلف مشاهده نمی شود و فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اکثر پیشنهادات از سوی شهرداری‌ها حول محور تبدیل وضعیت نیروها است، افزود: اگرچه نبود امنیت شغلی قبل از تبدیل وضعیت دارای اهمیت است اما در برخی شهرداری‌ها در گذشته پس از برگزاری انتخابات با حجم وسیع جذب نیرو در شهرداری ها مواجه هستیم که این روند به پویایی شهرداری‌ها آسیب وارد می کند.

وی با بیان اینکه با این حجم جذب نیرو هر منابع اعتباری فقط صرف پرداخت حقوق می‌شود، گفت: توجه به مسائل نیروهای انسانی برخی شهرداری‌ها را به مدیریت منابع انسانی تا مدیریت منابع شهری تبدیل کرده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های دولتی در بخش اختصاص قیر و رفع مشکل پسماند بهره می گیریم، افزود:  آمادگی داریم با دریافت طرح از شهرداری‌ها انتظاراتی از دولت در جهت حمایت تعریف کنیم اما صرف بودجه دولتی توجیه ندارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با توجه به استعدادهای موجود در این استان با کمترین تحرک می توان درآمدزایی کرد، اظهار داشت: امیدواریم پیشنهاداتی وصول کنیم که محوریت اجرای آن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد.

در این نشست برخی از شهرداران به بیان پیشنهادات، نقطه نظرات و مشکلات پرداختند.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1817

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: