تکلیف داوطلبان کنکور باید هرچه سریعتر روشن شود

سید کاظم دلخوش با بیان اینکه تکلیف داوطلبان کنکور باید هرچه سریعتر روشن شود اظهار داشت: در شرایط عادی استرس ناشی از برگزاری کنکور آسیب های بسیاری را به همراه دارد اکنون بلاتکلیفی در این زمینه نیز به مشکلات قبلی اضافه شده است.

به گزارش باز باران خبر؛ نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس در این زمینه نظر واحدی ندارند و عده ای موافق برگزاری کنکور در موعد مقرر و عده ای دیگر مخالف آن هستند که به نظر می رسد تعداد مخالفان برگزاری کنکور بیشتر است.

دلخوش با بیان اینکه وزیر بهداشت و وزیر علوم نیز در این زمینه اختلاف نظر دارند تصریح کرد: وزارت علوم اصرار به برگزاری کنکور در موعد مقرر دارد و وزارت بهداشت نگران شرایط برگزاری کنکور و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

نماینده صومعه سرا خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است جان شهروندان از هر مساله دیگری اهمیت بیشتری دارد و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی جان صدها هزار نفر از داوطلبین کنکور و خانواده های آنها و همچنین شهروندان به خطر خواهد افتاد.

دلخوش در ادامه با تاکید بر اینکه لازم است تنها در صورت رعایت تمام پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی، کنکور برگزار شود بیان داشت: در غیر اینصورت برگزاری آن تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد. ستاد ملی مبارزه با کرونا باید تایید کننده شرایط برگزاری باشد و اگر این ستاد برگزاری کنکور در این زمان را به صلاح نداند اصرار به برگزاری کنکور صحیح نیست.

وی خواستار روشن شدن وضعیت داوطلبان در اسرع وقت شد و گفت: هرچند چنین مساله ای نیاز به بررسی دقیق و تصمیمی کارشناسانه دارد اما بلاتکلیفی حاصل از این تصمیم، فشار عصبی داوطلبان را افزایش می دهد و برنامه ریزی های درسی را با چالش جدی مواجه می کند.

سید کاظم دلخوش در پایان اعلام کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا می تواند در خصوص تمامی تجمعات در شرایط کرونایی کشور اعلام نظر کارشناسی کند و پذیرفتن نظر این ستاد به بهبود وضعیت مدیریت این بیماری کمک خواهد کرد تا زحمات کادر درمان که در این مدت فداکاری های بسیاری داشته اند و شهدای بسیاری نیز تقدیم جامعه کرده اند هدر نرود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11782

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: