بهره برداری از پروژه اتصالات پست غرب رشت

بازباران خبر/جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی استان گیلان، از پروژه در حال احداث اتصالات ۲۳۰ کیلوولت پست غرب رشت بازدید کردند.

« محبت بیژن» مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان در جریان بازدید خبرنگاران از این پروژه، گفت: پروژه اتصالات ۲۳۰ کیلوولت پست غرب رشت شامل ورود و خروج خطوط ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی – پونل و رشت شمالی – سیادتی در پست غرب رشت در فاصله تقریبی ۲۲ کیلومتری از پست رشت شمالی و به طول تقریبی ۲/۸ کیلومتر مدار در صورت تامین به موقع نقدینگی قبل از پیک بار سال آتی به بهره برداری می رسد.

بیژن در مورد مزایای این پروژه گفت: تکمیل رینگ ۲۳۰ کیلوولت در ناحیه شمال و غرب شهر رشت، بهبود پایداری و افزایش قابلیت اطمینان شبکه انتقال و رفع مشکل حبس تولید نیروگاه پره سر از مزایای مهم این پروژه می باشد.وی افزود: کاهش بارگذاری خطوط ۲۳۰ کیلوولت مجاور، افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت برق رسانی به غرب شهر رشت و اتصال شبکه انتقال مرکز استان به نیروگاه پره سر از دیگر مزایای پروژه می باشد.

مجری طرح خطوط گفت: از جمله اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه، تأمین کامل تجهیزات مورد نیاز و اجرای ۳ دستگاه فونداسیون می باشد و ۳ دستگاه فونداسیون باقیمانده توسط شرکت هشتپر بتن در حال اجرا می باشد. فرایند انتخاب پیمانکار اجرایی نصب برج و سیم کشی نیز در دست اقدام بوده و در صورت تامین به موقع نقدینگی و رفع ممانعت های حقوقی، این پروژه قبل از پیک بار سال آتی برقدار خواهد شد.گفتنی است که این پروژه از سال ۹۸ شروع شده و با اعتباری حدود ۱۶۰ میلیارد ریال، تاکنون حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شایان ذکر است که عدم تامین به موقع نقدینگی جهت پرداخت پیش پرداخت های قرارداد و صورت وضعیت های پیمانکار، شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده مرتبط با آن، ممانعت های شدید ایجاد شده در مسیر احداث فونداسیون و افزایش قیمت مصالح ساختمانی در منطقه نسبت به سایر نقاط کشور از جمله مشکلات پیش روی اجرای این پروژه می باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=28055

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: