نشست مشترک مدیریت شهری لاهیجان با دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار شد

نشست مشترک مدیریت شهری لاهیجان با دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران در عمارت خانه سنتی شهرداری برگزار شد.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان؛ مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این نشست گفت: شهر لاهیجان میزبان اولین ها و بهترین ها در طول تاریخ ،شهر عالمان دینی و شهر فرهنگ و هنر و پایتخت چای ایران است.
وی افزود: به عنوان مجری و عامل به اجرای مصوبات شورای محترم اسلامی شهر، تلاش کردیم کاری کنیم که شهروندان شاداب تر و راحت تر زندگی کنند،از این رو سال ۹۸ را به عنوان سال جشنواره های لاهیجان اعلام کردیم.
وی با اشاره به افتخار میزبانی سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به شهر لاهیجان گفت: جای دارد ازجناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم گیلان  به جهت حمایت های ایشان تشکر ویژه داشته باشم.
وی با بیان اینکه استان گیلان شایسته بهترین ها بوده و پتانسیل های خدادادی دارد که باید به نحو احسن استفاده گردد، افزود: مشارکت و حضور شهروندان لاهیجان در جشنواره های سطح شهر نشان از مدنیت شهر لاهیجان دارد و ما تلاش کرده ایم با برگزاری جشنواره های متعدد از جمله میزبانی پخش زنده فوتبال جام جهانی روسیه در سطح شهر با حضور بیش از ۲۵ هزار نفر، اجرای نمایشهای آیینی، برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروندکه در تقویم تئاتر کشور به ثبت رسیده و جشنواره های نوروزی و ضیافت خوبان در ماه مبارک رمضان با حضور هنرمندان مطرح گیلان و برگزاری مسابقات فرهنگی برای شهروندان شادی آفرین باشیم.
کاظمی افزود:  با توجه به طرح برنامه راهبردی شهرداری لاهیجان با افق ۲۰ ساله و سال ۲۰۲۰ که سال دیدار از گیلان است در ۳ محور محلی، ملی و فراملی فعالیت خواهیم کرد.
وی گفت: طرح جامع ترافیک و مسیرهای دوچرخه سواری، احداث دیوار کتاب و تشکیل کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرداری لاهیجان در مقیاس ملی از اتفاقات خوبی است که مردم باید بدانند مسئولین شهرستان در فکر اتفاقات خوب و مثبت هستند.
شهردار لاهیجان گفت: برای شناساندن لاهیجان زیبا باید کارهای زیبا و ماندگار انجام دهیم و جشنواره چای ایرانی باید در سطح بین المللی برگزار و در تقویم بین المللی ثبت شود تا با حضور سایر کشورهایی که در آنها چای کشت می شود، شاهد رونق اقتصادی مردم منطقه و تعددکارآفرینی باشیم.
وی گفت: لاهیجان آمادگی میزبانی اجلاس کشورهای نوروزی به عنوان نماینده یونسکو را دارد.
در ادامه این نشست، سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: لاهیجان به لحاظ فرهنگی و تاریخی از قدمت دوری برخوردار است و مردمان شهر همیشه در کشور و استان به مردمانی با فرهنگ مشهورند و عالمان زیادی در حوزه های فرهنگ و هنر و دانش داریم.
جواد نجار تمیزکار افزود: به تناسب همین سابقه تاریخی باید انتظارات مردم با فرهنگ شهر که همواره همراه و همگام با مسئولین هستند، برآورده شود.
وی گفت: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دقت شد برنامه هایی چیده شود تا شهر لاهیجان میزبان اولین ها باشد.
تمیزکار گفت: چای لاهیجان ارگانیک بوده و طعم و عطر مخصوصی دارد و باید از چای ایرانی حمایت شده و چای لاهیجان به دنیا شناسانده شود.
وی افزود: با توجه به خواست و انتظار مردم در برگزاری دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان باید گامهایی به سمت جهانی شده برداریم و تلاش کنیم گروههای بین المللی نیزدر جشنواره  امسال حضور داشته باشند.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و ایام  ماه مبارک رمضان گفت: خوشحالم که در شهر ایده های خلاق، شهر نور و انرژی های مثبت و شهر شبهای روشن حضور دارم.
حجت اله ایوبی ضمن اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع)  افزود: اگر بشر اراده به انجام کاری کند، تمام جهان خلقت با آنها هماهنگ می شود تا آن کار انجام شود و بیش از طبیعت و امکانات مادی، اراده انسان مهم است و شهردار جوان و خلاق این شهر اراده کرده است که شادی را به مردمان شهرش هدیه دهد و ما نیز وظیفه داریم این اراده های باشکوه را همراهی کنیم.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکوگفت: لاهیجان به یک کارگاه ایده های خلاق تبدیل شده است و در جهان امروز بسیار سازنده و ارزشمند است.
ایوبی افزود: ایران دارای خاکی غنی و حاصلخیز و تاریخ و فرهنگ است و کالاهای فرهنگی و هنری ارزشمندی دارد و ایران و ایرانی دارای هویت است.
وی با اشاره به جشنواره ضیافت خوبان شهرداری لاهیجان که در حاشیه استخر برگزار می شود گفت: جشنواره ضیافت خوبان یک جشنواره ایرانی است که در آن هم مدح ائمه و هم شاهنامه خوانی بسیار عالی در کنار هم چیده شده اند و یک ضیافت ایرانی را تشکیل داده اند.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو جشنواره های جهانی چای و نوروز  را دو برنامه آینده  شهر لاهیجان معرفی کرد.
گفتنی است در ادامه تفاهمنامه مشترک بین مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو و شهردار لاهیجان امضاء شد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1242

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: