قصاص پسر ۲۵ ساله به خاطر دفاع از عمو

پسر جوان که در یک درگیری شدید به هواخواهی عمویش مرتکب جنایت شده بود صبح دیروز با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ رسیدگی به این پرونده ۸ سال قبل در دستور کار پلیس و دستگاه قضا قرار گرفت.

تیر سال ۱۳۹۰ درگیری شدیدی در روستای آب باریک پیشوای ورامین رخ داد که در این درگیری یکی از اهالی روستا به نام فرید هدف شلیک گلوله اسلحه شکاری قرار گرفت.

در تحقیقات میدانی مشخص شد فرید در درگیری دسته جمعی بر سر یک زمین کشاورزی کشته شده است.

نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد عامل جنایت پسر ۲۵ ساله‌ای به نام ساسان بوده است که همراه عمویش مجتبی با مقتول و برادرانش درگیر شده‌اند.

از آنجا که ساسان فرار کرده بود عمویش بازداشت شد و گفت: ما از مدت‌ها قبل با فرید و برادرهایش به خاطر یک زمین کشاورزی اختلاف داشتیم. آن روز دعوا میان ما بالا گرفت. من چاقو همراه داشتم و با چاقو یک ضربه به صورت فرید زدم، اما برادرزاده‌ام به او شلیک کرد و حالا به محل نامعلومی گریخته است.

تلاش برای ردیابی متهم فراری بی‌نتیجه ماند تا اینکه ۵ سال پس از جنایت خودش را به پلیس معرفی کرد. او، عمویش و دوستش دیروز در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در این جلسه پدر و مادر فرید برای متهم حکم قصاص خواستند.

سپس ساسان که حالا ۳۰ ساله شده در جایگاه ویژه ایستاد و گفت:عمویم به من گفت دعوا شده و از من خواست همراه او بروم. عمویم همراه خودش چوب و قمه برداشت و از من خواست تا اسلحه شکاری او را هم با خودم ببرم. من ترک موتور عمویم نشسته بودم و اسلحه را در دست داشتم. وقتی دعوا بالا گرفت و دیدم مرحوم (فرید) و عمویم درگیر شده‌اند یک تیر به فرید شلیک کردم. اما فکر نمی‌کردم تیر اسلحه شکاری موجب مرگ او شود.

وی ادامه داد: من بعد از قتل ترسیده بودم به همین خاطر ۵ سال در روستا‌های مختلف زندگی پنهانی داشتم. تا اینکه از این وضعیت خسته شدم و خودم را به پلیس معرفی کردم.

ناصر – دوست ساسان- نیز به اتهام فراری دادن ساسان از خود دفاع کرد و گفت:من وقتی دیدم او ترسیده و ممکن است او را بکشند، دلم برایش سوخت و او را سوار موتور کرده و از محل دور کردم.

در پایان جلسه هیأت قضایی وارد شور شد و ساسان را به قصاص محکوم کرد. عموی وی نیز به خاطر معاونت در قتل به ۱۲ سال زندان محکوم شد.

قضات دادگاه ناصر را نیز به خاطر فراری دادن متهم به سه سال زندان محکوم کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=847

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: