حفظ تولید منوط به سلامت کارگران است

شروط سه گانه برای ادامه فعالیت کارخانجات استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان تاکید کرد: کارخانجات تولیدی می توانند با کاهش ساعت کار، شیفت بندی نیروها و کاهش تعداد آنان تا یک سوم، به فعالیت ادامه دهند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ آرش فرزام صفت در چهاردهمین جلسه کارگروه تولید ، توزیع و نظارت ستاد کرونای استان اظهار داشت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای واحد‌های تولیدی در این خصوص ، الزامی است و سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید بر حسن اجرای این مصوبه نظارت کنند.

معاون استاندار گیلان با بیان این که حفظ تولید منوط به سلامت کارگران است، افزود: سعی بر این است که تولید کالاهای اساسی و مایحتاج مردم دچار وقفه نشود اما حفظ سلامت و ایمنی محیط کار نیز بسیار حایز اهمیت است.

فرزام صفت با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی دولت در قالب تسهیلات و امهال حق بیمه کارفرما، این شرایط را مختص کارگاه هایی دانست که نیروهای خود را تعدیل نکرده اند.

وی در خاتمه یادآور شد: کارخانجات تولیدی می توانند با کاهش ساعت کار، شیفت بندی نیروها و کاهش تعداد آنان تا یک سوم، به فعالیت ادامه دهند.

گفتنی است در این جلسه رئیسان خانه کارگر، خانه صنعت و کانون کارفرمایان استان دیدگاه های خود را در خصوص روند تولید بنگاه های اقتصادی پس از شیوع بیماری کرونا بیان کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8666

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: