برگزاری تجمع عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به برگزاری تجمع عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت، گفت: هیات های عزاداری به جای اینکه در چندین نقطه از شهر پراکنده باشند، امسال در میدان شهدای ذهاب و پیاده راه فرهنگی شهر متمرکز می شوند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا، میرشمس مومنی زاده در جلسه ستاد اربعین شهرستان رشت ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: پیاده روی اربعین به کنگره عظیم جهان تشیع تبدیل شده و هر ساله هم بر شکوه و عظمت این کنگره افزوده شده که این حاصل تلاش و زحمات اعضای این ستاد است.

فرماندار شهرستان رشت خدمت به زائران امام حسین(ع) را مسئولیت خطیر عنوان کرد و افزود: این همایش بزرگ شیعی می تواند اثرات بزرگ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تبلیغی در عرصه بین المللی داشته باشد و موجب تقویت، یکپارچگی و انسجام بین مکتب شیعه در عرصه بین المللی شود و زمینه افزایش همگرایی و وحدت را در جهان تشیع فراهم کند.

مومنی زاده بیان کرد: اربعین حسینی در انتقال فرهنگ و مکتب عاشورا که اساسی ترین هدف و آرمان شیعیان است بسیار تاثیرگذار است، بنابراین هدفی را که دنبال می کنیم ادامه اهداف و آرمان شهداست. انتظار می رود که از همه ظرفیت های دولتی و مردمی برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره عظیم جهان تشیع بهره گیریم.

وی ادامه داد: کمیته های هفتگانه فعال شود و بررسی و برنامه ریزی های خود را پیگیری کند و در جلسات آتی مسائل را اجرایی تر و دقیق تر دنبال کنیم و برای تامین امنیت، اسکان، حمل و نقل، تغذیه زائران نیازمند برنامه ریزی های لازم هستیم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر مشارکت اصناف در کنار مشارکت های مردمی، تصریح کرد: همه عاشق اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) هستیم لذا باید برای تسهیل در حال زائران شان مجدانه تلاش کنیم؛ در راستای ساماندهی کمک های مردمی تلاش کنیم.

مومنی زاده با اشاره به برگزاری تجمع عاشوراییان در پیاده راه فرهنگی رشت، گفت: این تجمع خود شبه حج دیگری است، هیات های عزاداری به جای اینکه در چندین نقطه از شهر پراکنده باشند، امسال در میدان شهدای ذهاب و پیاده راه فرهنگی شهر متمرکز می شوند.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس، بزرگداشت همین تفکر است که ملت ما مدیون این مکتب عاشورایی هستند و باید در راستای گرامیداشت این ایام تلاش و همکاری لازم را داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3792

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: