این‌نمایشگاه با هدف رسیدن به خودکفایی صنعتی برپا شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در مراسم افتتاح نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید گیلان که با حضور مهدی صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت و استاندار گیلان و سایر مقامات ملی و استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان در رشت گشایش یافت گفت: ۸۰ شرکت تولیدی و صنعتی فن آور جهت رفع نیازهای مواد اولیه و تبادل تکنولوژی از استان های گیلان، تهران، اصفهان، اردبیل در این نمایشگاه حضور یافته اند.

به گزارش باز باران خبر، فرهاد دلق پوش، رویکرد این نمایشگاه را حذف حلقه های وابسته به واردات در حوزه های صنایع  خودرو و قطعات ، فلزی و غیر فلزی ، لوازم خانگی ، صنایع دریایی و الکترونیک و ساخت تجهیزات و ماشین آلات در حوزه های مختلف صنعتی  و عمرانی عنوان و تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف جلوگیری از واردات کالاهای ساخت مشابه داخلی از خارج از کشور و تامین نیازهای واحدهای صنعتی از داخل کشور برای نیل به خودکفایی  بخش صنعت  برپا شده است.

 وی  تصریح کرد: در بیش از ۶۰ درصد نمایشگاه از ظرفیت ها و توانمندی های واحدهای تولیدی گیلان  استفاده شده است؛ چرا که  گیلان با رتبه  ششم صنعت جایگاه خوبی در کشور دارد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: طی چهار روز مدت بر پایی نمایشگاه ، برگزاری جلسات و میزگردها با حضور مسئولان مرتبط به حوزه صنعت ، معدن و تجارت و نهادهای حمایتی از جمله  بانک ها، دادگستری، شرکت های آب، برق و گاز محیط زیست  از برنامه های جنبی این نمایشگاه خواهد بود.

شایان ذکر است در افتتاح این نمایشگاه همچنین رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت حضور داشت که از صبح روز سه شنبه تا زمان افتتاح نمایشگاه از شرکت های سیمکو، دیبا فراز، پادینه، پایاکلاج، فرآوری و ساخت و پیشرو پلاستیک مستقر در رشت بازدید نمود.

گفتنی است این نمایشگاه  از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از سه شنبه به مدت چهار روز تا  جمعه ۲۹ آذرماه دایر است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5916

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: