ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ اثری در سفره مردم نداشت

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ تغییری در سفره مردم ایجاد نکرده است گفت: مجلس جهت رسیدگی به عملکرد دولت در این زمینه هفته آینده جلسه غیرعلنی تشکیل می‌دهد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از تسنیم: جبار کوچکی‌نژاد  با انتقاد شدید از نحوه عملکرد دولت برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی جهت تأمین و توزیع کالاهای اساسی در بین مردم اظهار داشت: مجلس برای استماع پاسخ‌های دولت در این زمینه،‌ هفته آینده به‌صورت غیرعلنی تشکیل جلسه می‌دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس در خلال تصویب لایحه بودجه سال ۹۸ و با هدف کمک به اقشار آسیب‌پذیر، دولت را موظف کرد که از محل فروش نفت و صادرات کالا مبلغ ۱۴ میلیارد دلار را برداشت و جهت تأمین کالاها و اقلام اساسی مردم با ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد:‌ دولت در سال گذشته مبالغ یاد شده را برداشت کرد اما به علت ضعف شدید در مدیریت و نبود یک سیستم مشخص و شفاف، ارز ۴۲۰۰ تومانی به جای ورود به سفره‌های مردم، سر از بازار دلالان و سوءاستفاده‌کنندگان در آورد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در ماه‌های اخیر آسیب‌های زیادی به مردم وارد شده است افزود: در این شرایط نابه‌سامان پول‌دارها روز به روز پولدارتر و دلالان بیش از هر وقت دیگری سودهای هنگفتی را به جیب زدند اما در عوض هیچ تغییر خاصی در کیفیت زندگی مردم و سفره‌های آنان ایجاد نشد.

وی صدور اخطارهای جدی مجلس به دولت در روزهای اخیر را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: به احتمال بسیار زیاد یکشنبه هفته آینده مجلس به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه می‌دهد تا با حضور نمایندگانی از سوی دو طرف، علل عملکرد بسیار ضعیف دولت در تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بررسی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی موضوع کمک دولت به اقشار آسیب‌پذیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: در جلسه غیرعلنی هفته آینده مجلس اعطای این کمک‌ها به‌صورت کالابرگ، کارت‌های الکترونیکی و یا به صورت نقدی‌ مشخص می‌شود تا دولت برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه وارد عمل شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد تغییر نرخ سوخت نیز عنوان کرد:‌ مجلس جلسات زیادی در این مورد برگزار کرد اما توجیهات دولت برای افزایش قیمت بنزین، مورد موافقت مجلس قرار نگرفت بنابراین توزیع بنزین با همان قیمت قبلی و به وسیله کارت‌های سوخت انجام می‌شود.

کوچکی‌نژاد تکلیف وزارت نفت برای فعال کردن کارت‌های الکترونیکی سوخت را مورد توجه قرار داد و افزود: جلوگیری از قاچاق گسترده بنزین به خارج از کشور و مشخص شدن میزان مصرف روزانه سوخت در جامعه، از جمله تعهداتی است که بر عهده وزارت نفت گذاشته شده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه اراده‌ای ندارد خاطرنشان کرد: به علت عملکرد بسیار ضعیف مسئولان در این زمینه، مجلس با جدیت تمام ورود می‌کند تا بتواند جلوی برخی از حرکات دولت که منجر به فقیرتر شدن مردم می‌شود را هر چه سریع‌تر بگیرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=838

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: