×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲  
it is true
true
false

باز باران خبر/یادداشت/سیدعبدالباقی اسحاقی

انسان موجودی متفکر است که اندیشه و رفتارش مدام در حال تغییر بوده و به همین دلیل از افراد و محیط های اجتماعی پیرامون خویش تأثیر می پذیرد و از سوی دیگر بر آن ها تأثیر می گذارد. اما اگر قرار باشد که شخصی فقط تحت تأثیر این و آن باشد و بدون چون و چرا و چشم بسته، هر آنچه که به او القاء می شود را قبول کند، دیگر چیزی از هویت و اصالت وی باقی نمی ماند.
امروزه ثابت شده که بحث جهانی شدن که توسط مستکبرین با رنگ و لعاب زیبا و الفاظ جالب و گیرا، توسط دانشگاه ها، اندیشمندان و رسانه های غربی به خورد مردم دنیا داده می شود، بدون تردید موجب زوال فرهنگ ها و خرده فرهنگ و حتی زبان های بومی و اقلیمی شده و هویت ملت ها را به سوی پرتگاه نابودی برده و می برد.
در کشور ما ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه ای در زمره نخستین متفکرینی بودند که موضوع استحاله تدریجی در فرهنگ سازی جهانی را مورد توجه قرار داده و در سخنرانی های خود به مناسبت های مختلف نسبت به وقوع این امر هشدار داده و دولت ها را وادار کردند که در برابر این مسئله مهم ـ مانند سند ۲۰۳۰ ـ هشیارانه موضع گرفته و حالت تسلیم شدن نداشته باشند.
جریان جهانی سازی با ظاهر فریبنده و باطن تبهکارانه به دنبال از بین بردن ملت ها و اقوام گوناگون در سراسر جهان است تا دیگر کسی یارای مخالفت با سیاست های استکبار جهانی را نداشته و در یک پروسه زمانی مشخص آنان بتوانند ادیان الهی، تربیت معنوی، روحیه انسانی و رفتارهای شایسته را از بین برده و مردم را به سوی جهالت مدرن، شیطان پرستی و تقویت صاحبان زر و زور و اطاعت بدون پرسشگری سوق دهند.
به لطف الهی ملت بزرگ ایران طی چهل و چهار سال گذشته، توانست به سبب پیروی از رهبری زیرکانه بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری بسیاری از سیاست های زیان آور غربی ـ از جمله جهانی سازی ـ را ناکام بگذارد و پله های ترقی را یکی پس از دیگری بپیماید و در خیلی از امور (که قبل از پیروزی انقلاب، دست نیافتنی به نظر می آمد ) به قله های پیشرفت علمی و تکنولوژی دست یابد.
اغتشاشاتی که در چند ماه گذشته در کشور ما روی داد از دیدگاه ناظرین آگاه و منصف، عقده گشایی دولت آمریکا و دولت های غربی در برابر موفقیت های پی درپی جوانان دانشمند و متعهد ایرانی بود که اکنون در موارد فراوانی از احتیاج به آن ها بی نیاز شده اند.
روز بیست و دوم بهمن امسال بار دیگر ملت شریف ایران به میدان آمد و برای چهل و چهارمین بار قدرت، انسجام و اتحاد ملی خود را به رخ جهان کشید و این پیام مهم را برای آنان ارسال کرد که «ما توانستیم روی پای خود بایستیم و این تازه اول کار است».
ملت ایران در ۲۲ بهمن به خودفروختگان داخلی در هر سطح، مقام و جایگاهی هشدار داد که ما شما را اصلا نمی بینیم و به هیاهوی چند روزه ای که به دستور اربابان خویش به راه انداخته اید، وقعی نمی نهیم و به راه خود می رویم.
به راستی که این ملت مقاوم با رهبر و امام هوشیارش، جانبازی های شهیدانش، همت والای جوانانش و شجاعت بی نظیر مردمانش، شایسته آن است که در نوع خود، برترین باشد و تحقق این آرزو در زمانی نه چندان دور تبدیل به واقعیت خواهد شد.
این ملت برای چهل و چهارمین بار به مردم دنیا نشان داد که شکست ناپذیر است و تا به اهداف والای خود نرسد، دست از تلاش و کوشش نخواهد کشید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false