×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  سه شنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۱  
it is true
true
falseبازباران خبر/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در حاشیه بازدید از شرکت ایران برک گفت: نیازمند انقلاب اداری جهت گره گشایی مشکلات حوزه تولید و تجارت هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ سید محمد اسحاقی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری به اتفاق مدیرکل صمت گیلان، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری و مدیر کل تامین اجتماعی استان از روند تولید و فعالیت شرکت ریسندگی و پارچه بافی ایران برک بازدید کرد و در خصوص رفع مشکلات بدهی تامین اجتماعی و جرایم آن گفت: می بایست راهکار موثر جهت کاهش فشار به شرکت های بدهکار به تامین اجتماعی ارائه گردد و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم چرخ ایران برک از حرکت بایستد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با تأکید بر حل و فصل جهادی مشکلات واحدهای تولیدی استان اظهار داشت: نیازمند انقلاب اداری جهت گره گشایی مشکلات حوزه تولید و تجارت هستیم و رویکرد و نگرش همگانی برای رفع مشکلات و حفظ و ارتقاء اشتغال جوانان در بخش صنعت ضروری است.
وی عزم تیم اقتصادی استان را جهت رسیدگی به مشکلات و ایجاد اقتصاد پویا را جزم دانست و گفت: با عنایت به اهداف شعار سال همه نهادها و دستگاههای ذی مدخل به حوزه اقتصادی موظف و مکلف به اجرای فرمان مقام معظم رهبری با تسریع در روند اداری و خدمت رسانی هستند.
سید محمد اسحاقی با بیان اینکه شرکت ایران برک در روزگاری نه چندان دور؛ بیش از ۹۰۰ نفر اشتغال داشته اضافه نمود: این شرکت با توجه به مشکلات مالی، معوقات و جرایم تامین اجتماعی حادث شده قبلی؛ هم اکنون با ظرفیت اندک و اشتغال ۲۰۰ نفری، مصمم به افزایش تولید و اشتغال است که به عنوان یک برند ملی صاحب نام باید حفظ گردد.
تیمور پورحیدری، مدیرکل صمت گیلان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه این شرکت در حال حاضر با ظرفیت ۱۰ درصدی در حال فعالیت است گفت: بدهی جرائم به تامین اجتماعی؛ کمبود نقدینگی جهت تامین مواد اولیه، فرسودگی برخی ماشین آلات بعلت عدم بروز رسانی آن ها باعث کاهش امر تولید و پایین بودن کیفیت محصول نهایی شده است.
دکتر پورحیدری با بیان اینکه واردات و قاچاق پوشاک در دهه ۸۰ باعث خدشه در حوزه نساجی و پوشاک شد، تاکید کرد: اکنون فضای کار این صنعت مهیاست لذا لازم است سهامداران عمده این شرکت، جهت خروج از وضعیت جاری؛ اقداماتی از جمله؛ بروز رسانی ماشین آلات، تامین نقدینگی و سرمایه در گردش جهت رفع مشکلات موجود را در دستور کار خود قرار دهند.
مدیرکل صمت گیلان حفظ اشتغال موجود و ارتقاء ظرفیت تولید را راهبرد اصلی صنایع قبلی ایجاد شده در استان دانست و اظهار داشت: هدف ما تکیه برتوان داخلی، اصلاح فرآیند های صنعتی در راستای ایجاد مزیت های رقابتی جدید و تامین نیاز بازار مصرف در زنجیره تولید تا مصرف است و در این راستا نیاز به همسویی رویکردهای کلیه دستگاههای مالی و اقتصادی استان است و ما هم تمام توان و همت خود را بکار خواهیم بست.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد