۴۶۰ میلیون دلار کالا از گیلان صادر شد

باز باران خبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صادرات ۴۶۰ میلیون دلار کالا از استان طی سال گذشته خبر داد.

فرهاد دلق پوش در کمیته توسعه صادرات غیر نفتی سازمان صمت در رشت گفت: طی سال گذشته، بیش از ۹۲۱ تن کالا از گمرکات استان به کشورهای منطقه صادر شده است.
وی میزان افزایش صادرات از نظر ارزش در سال ۹۷ را نسبت به سال ۹۶ ، ۷۰ درصد عنوان و تصریح کرد: عمده این محصولات صادراتی شامل سیمان،کلینکر، سنگ ساختمان، سرامیک، بیسکویت، کلوچه، رب و نوشیدنی، پارچه توری، البسه و چای و … می شود که از این استان به عنوان مبدا صادر شده و اغلب تولیدات واحدهای صنعتی استان است.
دلق پوش مقصد کالاهای صادراتی را عمدتا کشورهای حاشیه خزر، روسیه، آذربایجان، گرجستان و ترکمنستان ذکر و بیان کرد : برخی از این محصولات به سایر کشورهای منطقه نظیر اوکراین، عراق، آسیای مرکزی و ترکیه نیز صادرات می‌شود که این میزان صادرات طی سال گذشته از استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، از نظر ارزش دلاری ۳۳ درصد افزایش داشته است.
وی به برگزاری ۲۰ فقره نمایشگاه تخصصی داخلی در زمینه های مختلف در استان اشاره و اضافه کرد: برای برگزاری و مشارکت در نمایشگاه خارجی کراسنودار روسیه نیز با اتاق بازرگانی همکاری لازم انجام شده است.
دلق پوش به برگزاری ۱۶ جلسه پایش تجارت خارجی در سال ۹۷ اشاره و تصریح کرد: سال گذشته با توجه به پایش صورت گرفته ۲۷۸ مورد کارت بازرگانی برای افزایش فعالیت های مرزی کارت مبادلات مرزی ۲۶۴ خانوار تمدید شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین با اشاره به صدور ۱۰۱ مورد کارت بازرگانی جدید در سال۹۷ خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای سازمان توسعه کالاهای صادرات محور و نفوذ در بازارهای حاشیه خزر و منطقه با افزایش کیفیت و تنوع بخشی محصولات است که از برنامه های اولویت دار این سازمان در سال رونق تولید است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=642

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: