۳۱ خرداد؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی سال گذشته

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: صاحبان مشاغل(اشخاص حقیقی) حداکثر تا پایان خردادماه جاری فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی سال ۹۷ خود را ارائه دهند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا؛ جواد انوری مالیات را به عنوان مهمترین منبع مالی برای تامین درآمدهای عمومی دولت دانست و اظهار کرد: مالیات یکی از موثرترین ابزارهای سیاست‌های مالی یک کشور است و درآمد پاک را برای دولت رقم می زند.

وی با بیان اینکه مالیات اهمیت ویژه‌ای برای تامین منابع مالی مورد نیاز دولت دارد، تصریح کرد: امروزه نقش نظام مالیاتی کشورها در تامین سه هدف عمده اجتماعی، اقتصادی و بودجه‌ای دولت بر کسی پوشیده نیست.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان فرهنگ سازی و اعتمادسازی را راهکار افزایش درآمدهای مالیاتی دانست و گفت: مردم باید با اطمینان هر چه بیشتر بخشی از درآمد حاصل از فعالیت‌های اقتصادی خود را به پرداخت مالیات اختصاص دهند.

این مقام مسئول پایان خردادماه را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال گذشته دانست و یادآور شد: صاحبان مشاغل(اشخاص حقیقی) حداکثر تا پایان خردادماه جاری فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی سال ۹۷ خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه صاحبان مشاغل می‌توانند بدون مراجعه به ادارات امور مالیاتی و از طریق سامانه «www.tax.gov.ir» اظهارنامه خود را ارائه و مالیات خود را پرداخت کنند، گفت: صاحبان مشاغل حقیقی از پایان اسفندماه هر سال(پایان سال مالی) به مدت سه ماه فرصت دارند تا اظهارنامه‌های مالیاتی خود را در این سامانه ثبت کنند.

انوری خاطرنشان کرد: چنانچه مودیان مالیاتی درخصوص تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر اقدام نکنند، مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل ۴۰ درصد مالیات می‌شوند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1588

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: