گیلان بیش‌ترین میزان کاهش ورودی مسافر را دارد

تقلیل نیروهای شاغل در اداره‌ها و سازمان‌ها

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به کاهش ورود مسافر به استان طبق آمار انتشار یافته از سوی وزارت راه و شهرسازی طی سه روز نخست سال جدید، بر ضرورت استمرار این روند و نیز رعایت بیشتر توصیه های بهداشتی از سوی همگان تأکید کرد و گفت: در راستای جلوگیری از تجمعات، یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز تقلیل نیروهای شاغل در اداره ها، سازمان ها ، نهادهای دولتی و شهرداری ها تا یک‌سوم است.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امروز سه شنبه پس از جلسه ویدئوکنفرانس ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد؛ اظهار داشت: در ابتدای این جلسه از سوی وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت ترافیکی در جاده های کشور اعلام شد که بر اساس آن؛ گیلان تا سوم فروردین ماه جاری با کاهش ۸۴ درصدی تردد و ورود مسافر از همه محورهای ورودی و خروجی نسبت به مدت مشابه سال قبل، مواجه است که بیش ترین میزان کاهش ورودی مسافر محسوب می شود.

وی این موفقیت را مرهون تاکیدات مسئولان و مردم برای پرهیز از سفرهای غیرضروری به گیلان دانست و افزود: کاهش چشمگیر ورود مسافر به گیلان نشان می دهد که سیاست ها و اطلاع رسانی های تعیین شده برای کاهش تردد به گیلان، مطلوب است البته باید اقدامات خودمراقبتی ، دیگر مراقبتی و توجه به توصیه های کارشناسان و پزشکان تا قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا استمرار یابد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلانیان هم با کاهش تردد در محورهای درون شهری و بین شهری موجب کاهش خطر شیوع ویروس کرونا شده اند،  از صدا و سیمای مرکز استان، رسانه ملی و دیگر رسانه ها به سبب تنویر افکار عمومی و پخش مکرر پیام های بهداشتی و اخبار و مطالب پزشکی مرتبط تقدیر کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز کاهش نیروی شاغل در ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و شهرداری ها تا یک سوم به منظور جلوگیری تجمعات بود که این سیاست به نوعی در گیلان اجرا شده است.

دکتر زارع همچنین از تمدید مرخصی زندانیان به مرخصی رفته تا پایان فروردین ماه جاری به عنوان یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز خبر داد و گفت: هدف از اجرای این سیاست، کمک به قطع چرخه بیماری است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: تعطیلی مراکز خرید و تجاری هم تا ۱۵ فروردین ماه استمرار خواهد داشت که لازم است از همه کاسبان و افرادی که به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا احترام می گذارند، تقدیر نمایم.

دکتر زارع در بخش دیگری از سخنانش به اقدام ارزشمند تعدادی از خیران فهیم، نجیب و شریف گیلانی طی روزهای اخیر در راستای مقابله با ویروس کرونا اشاره و اظهارکرد: برخی مالکان در نقاط مختلف استان به منظور کمک به بازاریان و کسبه ای که کسب و کار آنها با کاهش شدید فروش مواجه شده ، نسبت به بخشش اجاره بهای مغازه ها ، مراکز فروش و یا تخفیفات ویژه در این بخش اقدام کرده اند.

وی ضمن قدردانی از این خیران ، از صاحبان مغازه ها ، مراکز فروش و سایر اماکنی که مستاجران آنها به سبب کاهش درآمد دچار مشکلات اقتصادی شده اند، خواست در صورت امکان تخفیفات و همکاری های لازم را تا پایان فروردین ماه جاری استمرار دهند که این امر به یقین دارای پاداش الهی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8510

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: