گیلان از دیرباز در رونق تجارت بین‌الملل نقش آفرین بوده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: گیلان از دیرباز در رونق تجارت بین‌الملل نقش آفرین بوده و در این مسیر نمایندگی وزارت خارجه در استان به منظور اجرای رویکرد تقویت بسترهای اقتصادی دولت تدبیر و امید موثرتر از گذشته اقدامات خود را گسترش دهد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ محمود قاسم نژاد در دیدار مسئول نمایندگی‌های وزارت خارجه در داخل کشور و مشاور معاون اداری-مالی این وزارت خانه به سابقه‌ی دیرین استان گیلان در زمینه روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه و حاشیه دریای خزر و نیز دروازه ارتباط با اروپا اشاره کرد و افزود: وجود نمایندگی وزارت خارجه در گیلان از قریب به ۳۰ سال گذشته، نشان از اهمیت این استان در مراودات تجاری  و نیز مسائل سیاسی دارد.

وی به برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ متعدد توسط تجار گیلانی از اوایل دهه هفتاد در کشورهای روسیه و آذربایجان اشاره و خاطرنشان کرد: حضور تجار گیلانی در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی در نمایشگاه بین المللی صنعتی باکو با محوریت ایران در راستای گسترش ارتباطات اقتصادی و تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر است که می‌تواند گام مثبتی در جذب بازار صدها میلیون نفری این کشورها در صادرات تولیدات گیلان باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید همواره بر تقویت نهادهای اقتصادی بوده است، گفت: ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه یکی از این اقدامات موثر در جهت تبدیل امکانات و توانمندی‌های بالقوه موجود کشور به بالفعل است.

وی به همکاری مطلوب نمایندگی وزارت خارجه در گیلان در مسیر تسهیل سفر زائران خارجی اربعین حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال حدود ۱۸ هزار نفر زائر غیرایرانی از طریق مرز آستارا برای شرکت در پیاده‌روی اربعین عبور کردند.

رضا پیرپیران مسئول نمایندگی‌های وزارت خارجه در داخل کشور نیز در این دیدار تغییر در رویکرد اقتصادی دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در استان‌ها را از تأکیدات دکتر ظریف عنوان کرد و گفت: به منظور ارتقاء ارتباط نمایندگی وزارت خارجه با دستگاه‌ها و گسترش سطح مراودات تجاری با کشورهای دیگر و نیز تسهیل امور مرتبط با مردم، خواستار انتقال دفتر وزارت خارجه به مرکز استان هستیم.

محمود رحیمی گرجی مشاور معاون اداری-مالی وزارت خارجه نیز در این دیدار خواستار تشکیل شورای روابط خارجی در استان گیلان با عضویت دیپلمات‌های گیلانی وزارت خارجه به منظور انتقال تجربیات در حوزه‌های بین‌الملل شد و گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری گیلان به مردم دیگر کشورها، رونق سفر گردشگران خارجی به این استان را به دنبال دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5044

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: