بیش از ۷۰۰ ورزشکار حرفه ای معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار دارند

مدیرکل بهزیستی گیلان از گرامیداشت هفته پارالمپیک از ۱۶ لغایت ۲۲ آبان ماه خبر داد و گفت: بیش از ۷۰۰ ورزشکار حرفه ای معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار دارند.

به گزارش باز باران خبر، حسین نحوی نژاد با اشاره به نامگذاری ۲۴ مهرماه تحت عنوان «روز ملی پارالمپیک»، اظهار کرد: ورزش با اثرات جسمی و روحی مثبت می تواند زندگی معلولان را نجات دهد.

وی «خوب است افراد به کشورشان افتخار کنند، اما بهتر آن است که کشور به افرادش افتخار کند» را شعار امسال روز ملی پارالمپیک دانست و افزود: روز ملی پارالمپیک روز ملی توانستن، اراده و امیدواری ملی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به تصویب روز ملی پارالمپیک در سال ۹۴ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: ۳۰۰ ورزشکار معلول در کمیته ملی پارالمپیک عضو هستند.

نحوی نژاد با بیان اینکه نخستین دوره روز ملی پارالمپیک در ایران با حضور ۳۰۰ ورزشکار در سال ۸۲ برگزار شد، گفت: سال گذشته ۴۰ هزار و ۶۸۰ ورزشکار در ۳۱ استان در مراسم ویژه هفته پارالمپیک مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ نابینا، ۳۰۰ ناشنوا و ۳۰۰ معلول جسمی و حرکتی در گیلان داریم، عنوان کرد: بیش از ۷۰۰ ورزشکار حرفه ای معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار دارند.

این مقام مسئول از گرامیداشت هفته پارالمپیک از ۱۶ لغایت ۲۲ آبان ماه خبر داد و افزود: با توجه به تقارن روز ملی پارالمپیک با ایام اربعین حسینی، جشن روز پارالمپیک به آبان ماه موکول شده است. همچنین ۹ آبان ماه جشن سالمندان را برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان «پارالمپیک و عصای سفید»، «پارالمپیک و تجدید میثاق با آرمان های انقلاب»، «پارالمپیک و مدرسه و دانشگاه»، «پارالمپیک و نشاط با خانواده»، «پارالمپیک و بهزیستی»، «پارالمپیک و رسانه» و «پارالمپیک و شکوه همدلی و همزبانی» را عناوین روزهای هفته پارالمپیک دانست و گفت: جشن پارالمپیک در گیلان ۲۲ آبان ماه برگزار خواهد شد.

نحوی نژاد با اشاره به پیشرفت های ورزشی گیلان در بخش نابینایان، یادآور شد: نابینان و کم بینایان تحت پوشش بهزیستی استان در رشته های ورزشی پرس سینه، وزنه برداری، شنا، پرتاپ نیزه، جودو و… فعالیت دارند و دو تن از نابینایان به مسابقات پارالمپیک روانه خواهند شد.

وی اضافه کرد: تاکنون معلولین و نابینایان گیلان توانستند ۵۰ مدال جهانی، شش مدال آسیایی و ۷۱ مدال کشوری کسب کنند که ۳۵ مدال طلاست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4443

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: