کمیسیون تلفیق در بحث مالیات و نفت رویکرد جدیدی اتخاذ کرده است

باز باران خبر/ عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: کمیسیون‌ تلفیق بودجه در بحث مالیات و نفت رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده که پس از تصویب نهایی اطلاع‌رسانی‌ می‌شود.

 سیدکاظم دلخوش  با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق در بحث مالیات و نفت رویکرد جدیدی اتخاذ کرده است، اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ منابعی را از محل صندوق توسعه ملی پیش‌بینی کرده که کمیسیون تلفیق بودجه سعی دارد با توجه به سخنان مقام معظم رهبری ساختار مناسبی را برای این منابع لحاظ کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس افزود: اکنون بحث‌های مالیاتی و معافیت‌ها در این کمیسیون در حال بررسی بوده و پس از تصویب نهایی اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص انجام می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نرخ‌های متعددی را برای ارز پیش‌بینی کرده بود که اکنون کمیسیون تلفیق نرخ ارز را با مبلغ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تک نرخی کرده است.

وی تصریح کرد: موضوع تعرفه کالاهای اساسی و داروها در حال بررسی بوده و تلاش ما بر این است تا مردم در این حوزه با آسیب مواجه نشوند؛ پس از نهایی شدن مصوبات کمیسیون تلفیق در این بخش، تصمیم نهایی در صحن مجلس اتخاذ می‌شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه فرمایشات مقام معظم رهبری را خط قرمز خود دانسته و دولت نیز توصیه‌های ایشان را پذیرفته است.

دلخوش خاطرنشان کرد: مواردی که مقام معظم رهبری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تذکر دادند شامل موضوعات صندوق توسعه ملی، اوراق، مالیات و نفت بوده که کمیسیون تلفیق در این مباحث به جد ورود کرده و توجه کاملی دارد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت تاکنون در مقاطع مختلف با اذن مقام معظم رهبری برای بخش‌های کشاورزی، صنعت، کرونا، سدسازی و تامین آب آشامیدنی روستاها برداشت‌هایی از صندوق توسعه ملی داشته است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: کمک به سرمایه‌گذاری‌های کشور در بخش خصوصی و تعاونی‌ها و اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه نیز از جمله موارد برداشت دولت از صندوق توسعه ملی است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: در برخی از بخش‌ها معافیت‌های مالیاتی برداشته شده و در برخی نیز مبلغ مالیات افزایش‌هایی داشته که البته با توجه به متفاوت بودن مالیات در بخش‌های مختلف میزان آن قطعی نشده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17667

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: