چند نکته در خصوص شکایت باشگاه استقلال علیه بیرانوند

  پس از پایان شهرآورد پایتخت که با برد پرسپولیس همراه بود، به روایت رسانه ها، باشگاه استقلال از آنچه که رفتار غیرمتعارف و غیراخلاقی از سوی ‌دروازه بان پرسپولیس در انتهای مسابقه و در مستطیل سبز ورزشگاه آزادی رخ داد، شکایتی را در این خصوص در کمیته “اخلاق” فدراسیون فوتبال ثبت کرد. 
   فارغ از صحت و سقم رفتار خارج از شآن علیرضا بیرانوند، بیان چند نکته در خصوص طرح شکایت باشگاه استقلال در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و طرح این سوال که آیا کمیته اخلاق صالح به رسیدگی به این موضوع است یا کمیته انضباطی؟ توضیحاتی ارائه می شود.
کمیته انضباطی به تخلفات واقع شده در داخل زمین فوتبال و کمیته اخلاق به تخلفات واقع شده در خارج از زمین فوتبال رسیدگی می نماید؛ به‌ طور کلی هدف از تشکیل کمیته اخلاق، کنترل بر رفتارهای غیرمتعارفی است که ممکن است در خارج از زمین فوتبال اتفاق افتد و بر سلامت ورزش فوتبال مؤثر باشد.
وظیفه کمیته اخلاق، تحقیق، رسیدگی و تصمیم‌گیری به‌ کلیه تخلفات و رفتارهای نادرستی است که ارتباط کمی با داخل زمین داشته یا به دور از محدوده‌ اخلاق حرفه‌ای در خارج از زمین از سوی عوامل و دست‌اندرکاران فوتبال پدید می‌آید.
با این توضیح و با فرض رفتار نامتعارف و بدور از اخلاق علیرضا بیرانوند در پایان مسابقه، بنظر نگارنده و با تفسیر پیش گفته، کمیته “انضباطی” فدراسیون فوتبال صالح به رسیدگی به ادعای باشگاه استقلال تهران می باشد، نه کمیته اخلاق!

فرهاد خراسانی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=30519

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: