پیشگیری در کاهش آسیب های ناشی از حوادث اثرگذار است

تب سنجی ۲۵۵ هزار نفر برای شناسایی بیماران کرونایی توسط هلال احمر گیلان

به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر دیدار مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونان روسای جمعیت هلال احمر گیلان با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه گیلان برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمر گیلان به مناسبت روز صلیب سرخ و هلال احمر با درود به شهدای این جمعیت بیان کرد: با توجه به اینکه هلال احمر سازمانی غیر دولتی محسوب می شود، در مجموع در کشور خوش درخشیده است.

درخشش جمعیت هلال احمر گیلان در بحران های اخیر

وی به تلاش جمعیت هلال احمر در بحران برف گیلان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: قدردان فعالیت های جمعیت هلال احمر در راستای خدمات رسانی به در راه ماندگان استان هستیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سازمانی که مردم نهاد است ایثار می کند، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر با اعضای داوطلب در امدادرسانی به حادثه دیدگان در واقع ایثارگر است.

ضرورت افزایش پایگاههای امدادو نجات جمعیت هلال‌ احمر در مسیرهای مواصلاتی بین شهرهای گیلان

آیت الله فلاحتی، خواستار افزایش تعداد پایگاههای امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مسیرهای مواصلاتی بین شهرهای گیلان شد و اظهار کرد: احداث پایگاه های جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات بهتر به مردم اثرگذار است.

وی بر تبدیل تهدیدها به فرصت ها در هنگام حوادث تاکید کرد و گفت: گیلان از استان های معدود حادثه خیز به ویژه بحران برف است و می طلبد در این عرصه تهدیدها تبدیل به فرصت شود ضمن اینکه امدادرسانی به هنگام بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر درس گرفتن از حوادث گذشته، خاطرنشان کرد: نبود رصد فنی امور در سامان بخشی جامعه هدف، موجب از بین رفتن فرصت ها می شود.

آیت الله فلاحتی یادآور شد: جمعیت هلال احمر همواره با چالش مواجه است و از قبل باید نسبت به وقوع حوادث به مسئولان مربوطه هشدار دهد.

وی با اشاره به بروشورهای توزیع شده جمعیت هلال احمر بین مسافران و مردم، اظهار کرد: اگر به میزان رغبت مسافرین و بازخورد مطالعه مسافرین به بروشورهای توزیع شده داشته باشید در بازنگری برنامه ها موثر است.

امام جمعه رشت، انتقال تجربه در تشکل های مردمی را اثرگذار عنوان کرد و افزود: انتقال تجربه از جمله اموری محسوب می شود که در تشکل های مردمی یک اصل است.

امر پیشگیری، در کاهش آسیب های ناشی از حوادث اثرگذار است

آیت الله فلاحتی با تاکید بر جذب و آموزش جوانان برای مقابله با حوادث توسط جمعیت هلال احمر، بیان کرد: پیشگیری در کاهش آسیب های ناشی از حوادث اثرگذار است.

تب سنجی ۲۵۵ هزار نفر برای شناسایی بیماران کرونایی توسط هلال احمر گیلان

در ادامه مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز در دیدار مذکور با ارائه گزارشی از اقدام های انجام شده توسط این نهاد عام المنفعه در استان گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا از ۲۵۵ هزار نفر تب سنجی به عمل آمد و بیش از ۸۵ هزار خودرو در گیلان غربالگری شدند.

مهدی ولی پور به بحران برف سال گذشته گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در بحران برف به ۲۰ هزار نفر در ۳۳۵ روستا توسط جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شد ضمن اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان اضطراری شدند.
در این دیدار هر یک از معاونین نیز گزارشی از روند فعالیتهای انجام گرفته در سال گذشته ارائه نمودند.

انتهای پیام/

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=9797

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: