نظارت بر معادن دور افتاده گیلان در دستور کار قرار دارد /برگزاری ۴۰ مزایده معادن راکد در سال جاری

 

باز باران خبر/ مدیر کل صمت گیلان در بازدید از معادن ارتفاعات سیاهکل و دیلمان گفت: معادن؛ امانتی در دست بهره‌برداران هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری در بازدید از پروژه های معادن دور افتاده در ارتفاعات دیلمان، پیرکوه و گرماور و چاکرود اظهار داشت: هرگونه برداشت معدنی بدون حضور مسئول فنی غیرقانونی است در برخورد با متخلفین حوزه معدن و متجاوزین به انفال دولت قاطع هستیم.
وی ضمن تذکر به معدنکاران منطقه، با تاکید براینکه معادن امانتی در دست بهره‌برداران هستند و دست اندازی به اراضی ملی برای برداشت مصالح معدنی تخلف آشکار است افزود:هر گونه فعالیت معدنی فاقد مجوز و بدون رعایت چارچوب قوانین معادن تخلف محرز است و متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند.
دکتر پورحیدری با بیان اینکه تعداد ۵۰ معدن فعال در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: میزان برداشت مواد معدنی از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسیده است.
این مسئول تصریح کرد: معادن؛ صرفا به صورت امانت در اختیار بهره بردار معدن قرار می گیرند که پس از اتمام برداشت صحیح ذخایر معدنی، با پرداخت حقوق دولتی و رعایت سایر ضوابط؛ طبق قانون مجددا به منابع طبیعی برگردانده می شوند.
وی با ضمن بیان عدم وجود برخی امکانات لجستیکی و بودجه ای جهت نظارت مستمر بر معادن دور افتاده؛ عنوان کرد: علیرغم کمبود تجهیزات و نیروی انسانی متخصص، نظارت بر معادن دور افتاده گیلان در دستور کار قرار داده ایم و با هرفعالیت غیرقانونی در این راستا به شدت برخورد خواهیم کرد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود: در حال حاضر ۲۶ معدن غیر فعال در استان وجود دارد همچنین ۳۲ معدن راکد و فاقد بهره‌بردار معدنی داریم و در سال جاری ۴۰ مزایده جهت فعال سازی معادن راکد برگزار گردیده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=34019

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: