نرخ زنده‌ مانی جنگل در ایران بیش از ۶۵ درصد است

 

  باز باران خبر: معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور درباره میزان موفقیت طرح‌های جنگل‌کاری در ایران گفت: در جنگل‌داری شاخصی داریم تحت عنوان زنده‌مانی، یعنی چند درصد از درختان جنگل باقی می‌ماند و چند درصد از بین می‌رود.   
   وی افزود: نرخ زنده‌مانی عموم جنگل‌کاری‌های کشور ما بالای ۶۵ درصد است و با توجه به شرایط اقلیمی ایران از این لحاظ ما در دهه‌های اخیر جزو منطقه‌های پیش رو محسوب می‌شویم.
    نقی شعبانیان اظهار کرد: این درصد زنده‌مانی جنگل‌ها نشان می‌دهد که درگذشته ما هم نهال استاندارد تولید کرده‌ایم و هم کاشت مهندسی بوده و هم داشت و نگهداری‌مان خوب بوده که نرخ زنده‌مانی جنگل‌کاری‌های مان بالاست.
 وی اظهار کرد: صرف‌نظر از جنگل‌کاری‌هایی که در عرصه‌های منابع طبیعی انجام می‌دهیم درگذشته ما سابقه جنگل‌کاری مشارکتی با سایر دستگاه‌ها را هم داشته‌ایم و حالا می‌خواهیم پررنگ‌تر از گذشته این مهم را تجربه کنیم.
   شعبانیان یاد آورشد: در رابطه با مشارکت با دستگاه‌ها یک نمونه مشارکت با مجموعه وزارت دفاع داشتیم که برای محافظت از پادگان‌ها جنگل‌کاری‌های خوبی تحویل کشور داده شده است.
   معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی اضافه کرد:‌ تجربه دیگری از همکاری با نهادهای دیگر در رابطه با شهرک‌های صنعتی است که یک تجربه بینابین بوده است. جنگل‌کاری‌ها در برخی از شهرک‌های صنعتی موفق بوده و در برخی از شهرک‌های صنعتی به دلیل کم‌توجهی متولیان آن از بین رفته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=30343

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: