نام‌گذاری میدان توشیبای رشت به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

با پیشنهاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت و موافقت اعضای شورای شهر رشت میدان توشیبا رشت به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از فارس، رئیس شورای اسلامی شهر رشت امشب در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تسلیت شهادت سردار بزرگ اسلام و ایران شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی خطای راهبردی آمریکا بود و حضور سردار سلیمانی نشانه عشق و صفا و شهادتش نیز موجب اتحاد شد.

اسماعیل حاجی‌پور با بیان اینکه پس از شنیدن خبر شهادت سلیمانی همه گروه‌ها درصحنه حضور پیدا کردند، افزود: باید تفکر سردار سلیمانی را رواج دهیم و ببینیم این سردار بزرگ چگونه عمل کرد که تمامی قلب‌ها مجذوبش شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مردم برای شرکت در مراسم شهادت سردار سلیمانی بادل و جان آمدند، گفت: سردار شهید سلیمانی مصداق کامل انسان واقعی بود.

سردار شهید سلیمانی مردم‌دار و وفادار به میهن بود

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی همانند دوران زندگی‌شان تأثیرگذار بود، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از تدبیر سردار شهید درباره سیاست سخن گفتند و ایشان را فرمانده ای جنگاور که در دوران جنگ نیز حدود شرعی را رعایت می‌کردند نام بردند.

احمد رمضانپور با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی مردم‌دار، وفادار به میهن و مستضعفین کشور و منطقه بود، افزود: تمامی این ویژگی‌ها وی را به چهره‌ای کاریزماتیک تبدیل کرد.

سردار سلیمانی نابودکننده نقشه‌های شوم آمریکا 

وی با تأکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی از قوی‌ترین مردان نظامی در حوزه خاورمیانه و جهان بودند، تصریح کرد: سردار سلیمانی نابودکننده نقشه‌های شوم و نامشروع آمریکا در خاورمیانه بود که نابودی داعش را با دنیای علم و اخلاص و تجربه‌اش رقم زد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تلاش‌های نظام سلطه پیرامون فقیر کردن فلسطین بیان کرد: آمریکا و اسرائیل قصد داشتند با فقیر کردن مردم فلسطین به‌مرورزمان آن‌ها را از ادامه دفاع منصرف کند اما با تدابیر سردار شهید قاسم سلیمانی نقشه‌های آنان بی‌نتیجه باقی ماند.

رمضانپور با بیان اینکه شهید سلیمانی بابت شهادت نگرانی نداشت و در تختخواب مُردن را برای خودش ننگ می‌دانست، افزود: دشمنان انقلاب شهید باکری‌ها، شهید همت‌ها و دیگر شهیدان گران‌قدر را با توطئه‌ها و کینه‌ورزی‌هایشان از ما گرفتند و یقین بدانند که امروز نیز با شهادت سردار قاسم سلیمانی نمی‌تواند در ادامه مسیر انقلاب تعللی ایجاد کنند.

موافقت اعضای شورای شهر رشت با نام‌گذاری میدان توشیبا به نام سردار شهید قاسم سلیمانی

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با پیشنهاد نام‌گذاری میدان توشیبا به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: با توجه به هم‌جواری ساختمان مصلی با میدان توشیبا و برگزاری برنامه‌های عبادی، سیاسی در این میدان معتقدم بهترین مکان برای مزین شدن به نام سردار شهید سلیمانی میدان توشیبا است.

فاطمه شیرزاد به اتصال میدان گاز با میدان توشیبا اشاره کرد و گفت: میدان گاز به نام شهدای مدافع حرم مزین شده است و نام‌گذاری میدان توشیبا به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اتصالی از باب فرهنگی  محسوب می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت با پیشنهاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت مبنی بر نام‌گذاری میدان توشیبا به نام سردار ملی مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی موافقت کردند.

سردار سلیمانی در آرزوی شهادت بود

فرمانده مرکز تربیت و آموزش قرارگاه امام حسین (ع) در گیلان  نیز با حضور در این جلسه با تسلیت شهادت سیدالشهدای مدافع حرم اظهار کرد: توفیق این را داشتم که به مدت سه سال به‌عنوان یک سرباز در خدمت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باشم.

محراب قاسمی با تأکید بر اینکه مردم ایران ولایی و شهیدپرور هستند، افزود: در تاریخ آمده که امیرالمؤمنین (ع) پس از  شنیدن خبر شهادت مالک اشتر در بالای منبر گریه شدیدی کردند و رهبر معظم انقلاب نیز در زمان خواندن نماز بر پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چند بار گریه کردند.

وی با بیان اینکه حضور حاج قاسم در برابر استکبار جهانی برابر باقدرت اتمی بود، گفت: تمام سال‌هایی که در خدمت سردار شهید بودم هیچ‌گاه نماز شب را ترک نکردند و همواره در آرزوی شهادت بودند

قاسمی با اشاره به دوران شهادت شهید چمران بیان کرد: شهید چمران پیش از شهادت از محافظینش تقاضا کرد که برای دقایقی تنهایش بگذارند و در آن دقایق به راز و نیاز پرداختند.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز در همان سفر آخر در هواپیما دل نوشته‌ای با همین محتوا برای دخترشان نوشتند، تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی هیچ هراسی از شهادت نداشتند و همواره به فرماندهی عملیات توسط شخص خودشان تأکید داشتند.

فرمانده مرکز تربیت و آموزش قرارگاه امام حسین (ع) در گیلان با اشاره به اینکه داعش اعلام کرده بود که مرقد حضرت زینب (س) را تخریب و مجسمه یزید لعین را در میدان دمشق نصب می‌کند، افزود: خلوص نیت حاج قاسم موجب شد تا قلب‌ها را تسخیر  کند و خدا را شاکریم که امروز با تدابیر حضرت آقا و نیروهای سپاه  شاهد انجام عملیاتی بزرگ بودیم و با تمام تجهیزاتی که آمریکا در این پایگاه نظامی عین الاسد داشتند نتوانستند موشک‌های ایران را ردیابی کنند و به حول الهی تمامی این موشک‌ها به هدف خورد.

گفتنی است در یکصد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت در پاسداشت رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای دقایقی مداح اهل‌بیت به مرثیه‌سرایی پرداخت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6574

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: