مشاورین املاک به حق کمیسیون قانونی پایبند باشند/ جریمه ۶۰مشاور املاک گیلان برای تخلف زیاده خواهی


باز باران خبر/ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: طرح تشدید نظارت مشاورین املاک در گیلان آغاز شده است و مشاورین املاک به حق کمیسیون قانونی و نرخنامه پایبند باشند.

به گزارش رابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری با اشاره به لزوم رعایت ضوابط و قوانین توسط مشاورین املاک اظهار داشت: روسای اتحادیه های املاک سراسر استان نسبت به چارچوب قانونی و نرخ نامه های ابلاغ شده توجه لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه هرگونه سوء استفاده ناشی از اضافه دریافت ها از خریداران و فروشندگان تخلف محسوب می گردد تاکید کرد: در این راستا طرح تشدید نظارت در دستور کار قرار گرفته و برای ۶۰ مشاور املاک به ارزش بیش از ۲۸۲ تومان پرونده تخلف به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی ارائه فاکتور و درج قیمت را حق قانونی مخاطبین این واحد های صنفی دانست و تصریح کرد: در این شرایط دشوار اقتصادی با هرگونه سوء استفاده و تضییع حقوق عامه به شدت برخورد خواهد شد.

وی در پایان هشدار داد: تبانی بین مالکین با مشاورین املاک باعث افزایش نرخ غیرقانونی منطقه ای شده و متاسفانه این موضوع بسیاری از افزایش قیمت‌ها و آشفتگی بازار املاک را سبب میشود و در صورت مشاهده با اصناف مورد اشاره برخورد خواهد شد.

به گفته وی، ‌اجرای این طرح که از نیمه خردادماه شروع شده تااخر تابستان ادامه خواهد داشت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31282

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: