مدیر کل صمت گیلان: در سال گذشته ۱۹۷ مصوبه کارگروه تولید رفع موانع تولید اجرا شده است/ مصوبات قانونی اجرا نشده به محاکم قضایی ارجاع می‌شود

 

باز باران خبر/ مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: در نتایج ارزیابی کشوری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛گیلان رتبه دوم ملی را کسب نموده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در اولین جلسه سالجاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با ریاست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در طبقه هفتم استانداری برگزار شد؛ با ارائه گزارش عملکرد سال گذشته کارگروه، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۹۷ مصوبه از ۲۱۸ مصوبات کارگروه ابلاغ شده، اجرا شده است.

وی با تشریح اینکه اغلب مصوبات برای رفع چالش های ضروری بخش صنعت،کشاورزی و گردشگری استان بوده است افزود: ۴۴ جلسه کارگروه اصلی در سال گذشته برگزار شده که برای تشکیل این جلسات اصلی؛ کمیته های کارشناسی به تفکیک موضوعات مطروحه به صورت مستمر در اداره کل صمت با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف برقرار شده است.
تیمور پورحیدری ۱۰ مورد از مصوبات را در دست اقدام و در حال پیگیری روند مراحل توصیف کرد و عنوان کرد: ۱۱ مورد از مصوبات قانونی کارگروه، توسط بانکها و نهادهای مرتبط با مصوبات اجرا نشده است که برای آخرین بار الزامات قانونی به آنها ابلاغ شده است و در صورت عدم اجرا ناچارا به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نتایج ارزیابی کشور عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره نمود و گفت: بر اساس ارزیابی فعالیت و عملکرد کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید کشور، کارگروه گیلان موفق به کسب رتبه دوم شده است.

دکتر پورحیدری عمده مشکلات رفع و رجوع شده در قالب این کارگروه را تشریح کرد و گفت: مسائل مرتبط به حوزه برق، گاز، شهرک‌های صنعتی، زیست محیطی، تامین سوخت، تامین آب، امور مالیاتی و چالش‌های تامین اجتماعی، استمهال بدهی‌های حوزه تولید و تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت در این کارگروه‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35485

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: