لزوم احیاء ابنیه تاریخی رشت در راستای توسعه صنعت گردشگری

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت حفظ و احیای آثار و ابنیه تاریخی شهر رشت، تصریح کرد: باید به صورت بهینه از ظرفیت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی جهت توسعه صنعت گردشگری شهرستان بهره ببریم.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس علی فتح اللهی در حاشیه بازدید از اماکن و ابنیه قدیمی و تاریخی رشت با بیان اینکه انتقال تمدن غنی گذشتکان به آیندگان یکی از مهم ترین دغدغه امروز جامعه است، اظهار داشت: غنای فرهنگی و تمدن کهن استان گیلان و شهرستان رشت بر کسی پوشیده نیست و باید قدردان این ثروت هنگفت فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: امروزه بسیاری از کشورها با جعل هویت و تاریخ به دنبال جذب گردشگر هستند و در چنین شرایطی، ما باید از این ظرفیت های ارزشمند تاریخی و فرهنگی که در شهرستان داریم به بهترین نحو بهره ببریم.

فرماندار شهرستان رشت  ابنیه و اماکن تاریخی شهرستان رشت  را میراثی ارزشمند برای مردم شهرستان، استان و حتی کشور دانست و افزود: مرمت و بازسازی ابنیه قدیمی علاوه بر اینکه می تواند عامل پیوند انسان ها با رگ و ریشه و اندیشه گذشتگان باشد، به عنوان یک جاذبه ارزشمند برای گردشگران می تواند زمینه رونق صنعت گردشگری در سطح شهرستان را فراهم کند. 

وی در ادامه افزود: باید با برگزاری نشست های تخصصی بتوانیم به صورت بهینه از ظرفیت های موجود استفاده شود و اعتبار لازم  را برای این امر تخصیص دهیم.بازدید خانه قدیری، خانه ابریشمی، خانه حنانی، موزه میراث فرهنگی رشت و ابنیه تاریخی میدان شهرداری رشت از جمله  برنامه های امروز فرماندار رشت در حوزه احیا و مرمت ابنیه و آثار تاریخی شهر رشت بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13060

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: