عملکرد صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت بررسی شد

باز باران خبر/ سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان طی نشستی با مدیرکل و معاونین و کارشناسان ثبت اسناد و املاک استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک تاکنون توانسته با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی برای ۱۴۸۳۹۲ واحد، سند مالکیت صادر نماید.
وی ادامه داد: اقدامات جدی در خصوص صدور اسناد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صورت پذیرفته، به طوری که تاکنون برای ۱۴۶۸ واحد مسکونی در این مناطق سند مالکیت صادر شده است.

برزگر با بیان اینکه، صدور اسناد مالکیت فعالیتی حقوقی و فنی برای تهیه و تنظیم مدارک و نقشه های لازم برای صدور اسناد اماکن شهری و روستایی است، افزود: این نهاد انقلابی با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین روستاها، افزایش انگیزه برای پایداری سکونت در روستاها، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در زمینه تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی موفق عمل نموده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان نیز در این ‌نشست ضمن اشاره به ارتباط این دو اداره کل در تشکیل پرونده و صدور اسناد مالکیت روستایی گفت: با توجه به آمار عملکرد نسبت به تعهدات سال جاری این انتظار را داریم که با ارسال پرونده از طرف بنیاد مسکن قبل از پایان سال جاری صدور سند از میزان تعهداتمان فراتر رود.

نوذری در ادامه این نشست گفت: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمیداند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

گفتنی است، معاونین و کارشناسان دو دستگاه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و مصوب گردید در کارگروه ویژه روند صدور اسناد مالکیت بررسی و تسریع شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=21506

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: