عدم همکاری و همراهی دستگاههای ذیربط در ترویج پوشش ایرانی اسلامی

به روز شدن نباید جامعه را به انحطاط بکشاند

به مناسبت هفته عفاف و حجاب نشست خبری با حضور مهدی پارسا رییس سازمان بسیج رسانه، معصومه پرسا رئیس بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان، سبحانی رییس اتحادیه پوشاک، محمود باقری رییس اتحادیه تولیدکنندگان لباس و هامون اصغری فرمانده پایگاه بسیج اصناف شهرستان رشت و جمعی از خبرنگاران استان برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر؛ در ابتدای نشست عفاف و حجاب ، رئیس بسیج اصناف با اشاره به تشکیل کار گروه مد لباس در سال گذشته یادآور شد: در این کار گروه دغدغه تولید کنندگان به تهران ارائه شد.

رحمت صائب با اشاره به عدم همکاری و همراهی دستگاههای ذیربط در ترویج پوشش ایرانی اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از پوشش های نامتعارف بدون هیچگونه نظارتی با قیمت نازلتر در بازار عرضه می گردد.

وی افزود: همه ما طالب پایه گذاری و نهادینه کردن پوشش اسلامی ایرانی هستیم اما این مطالبه گری نیازمند فرهنگ سازی به کمک نهادهای زیربط از جمله صدا و سیما ، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد و… هستیم.

در ادامه رئیس بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با اشاره به تعدد زنان محجبه در مجامع گوناگون کشور و استان بیان داشت: متاسفانه امروز وضعیت پوشش تعداد زیادی از زنان و دختران جامعه ما از یک شرایط نامساعدی برخوردار است.

معصومه پرسا با تاکید بر اینکه پوشش نامناسب در مردان نیز مشهود است، افزود: بسیاری از این پوشش های ناهنجار، کج خلقی ها، آسیب ها و فساد را به دنبال دارد. در دهه های گذشته غیرت در مردان ایرانی نمود بیشتری داشت، اما متاسفانه امروز با عادی سازی شدن گناه شاهد ولنگاری در حجاب و پوشش زنان و مردان ایرانی می باشیم.

وی مشکلات خلقی، کمبود شخصیت ، حس خود برتر بینی و تنوع طلبی را از آثار بدحجابی زنان جامعه کنونی برشمرد و گفت: ناگفته نماند که اسلام مخالف تنوع طلبی و به روز بودن نیست اما به روز شدن نباید جامعه را به انحطاط بکشاند.

رئیس بسیج جامعه زنان با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان یادآور شد: جامعه بسیج زنان همچون سنوات گذشته دغدغه مبارزه با بدحجابی و بی حجابی را داشته و دارد، لذا در این راستا سازمان بسیج جامعه زنان برای هفته عفاف و حجاب اقدام به تهیه کلیپ، موشن گرافی، مسابقات کتابخوانی و… داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان نیز در این نشست، ترویج حجاب اسلامی و صیانت از عفاف و حجاب ایرانی از اهداف مهم اینگونه نشست ها عنوان کرد و گفت: هرکار فرهنگی علاوه بر ارائه راهکار و برنامه مستلزم صرف هزینه است.

ضرورت ایجاد نمایشگاه دائمی و ایستگاه مد و لباس ایرانی اسلامی

محمود باقری بر لزوم تداوم جلسات در راستای ترویج فرهنگ و حجاب تاکید و اذعان داشت: پیشنهاد می گردد که با تخصیص ساختمان هتل ایران در مرکز پیاده راه فرهنگی در راستای ایجاد نمایشگاه دائمی و ایستگاه مد و لباس ایرانی اسلامی گامی بلند در صیانت از عفاف و حجاب ایران اسلامی برداشت.

ضرورت تشکیل کار گروه طراحی لباس زنان و مردان ایرانی

فرمانده پایگاه بسیج اصناف رشت هم با اشاره به سرمایه گذاری میلیاردی رسانه های غربی در خصوص ترویج بدحجابی و بی حجابی در جامعه ایرانی تصریح کرد: متاسفانه رسانه های داخلی هیچگونه تلاشی در نهادینه کردن حجاب ایرانی اسلامی ندارند.

هامون اصغری با تاکید بر ضرورت تشکیل کار گروه طراحی لباس زنان و مردان ایرانی خاطرنشان کرد: تنها کاری که در ایران برای عفاف و حجاب انجام شد طراحی و عرصه چادر ملی آن هم با ۵ برابر قیمت یک مانتو است لذا با توجه به وضعیت و شرایط اقتصادی حاکم و فقر مالی موجود در بسیاری از خانواده ها استفاده از پوشش چادر ایرانی و ملی در زنان و دختران ما به فراموشی سپرده می شود.

اکثر مانتوهای نامتعارف در مزون های بدون مجوز تولید و عرضه می شود

وی افزود: محور مباحث امروز در راستای تولید مانتوهای جلو باز و نامتعارف است، در حالی که اکثر این مانتوهای نامتعارف در مزون های بدون مجوز تولید و فروش ان نیز توسط شبکه های اجتماعی بددن هیچگونه نطارت و ممانعتی صورت می پذیرد.

تهیه لباس ایرانی اسلامی مطالبه بخش عظیمی از زنان و دختران جامعه کنونی است
مهدی پارسا با اشاره به وجود ۲۲ دستگاه متولی در حوزه عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: پوشش کنونی زنان و مردان جامعه ما منافات زیادی با پیشینه فرهنگی و تاریخی ایران دارد.ما در اجرای قانون ساماندهی مد و لباس در برخی موارد مشکل داریم بنابراین انتظار می رود تا ۲۲ متولی در امر عفاف و حجاب همگی پای کار آیند.

وی با تاکید بر اینکه تهیه لباس ایرانی اسلامی مطالبه بخش عظیمی از زنان و دختران جامعه کنونی است، افزود: بر اساس ماده ۵ قانون ساماندهی مد و لباس وزارت صمت مکلف شد تا برای دسترسی و حمایت از پوشاک منطبق با جامعه ایران اسلامی اقدام به ایجاد نمایشگاههای پوشاک و مد نمایند.

گفتنی است که در شهرستان رشت ۳۸۰ تولید کننده لباس در حال فعالیت هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11383

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: