طرح «هزار روستا؛ هزار ورزشگاه» در لاهیجان جدی گرفته شود

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه روستاهای این شهرستان امکانات ورزشی ندارند، گفت: باید طرح «هزار روستا؛ هزار ورزشگاه» در این شهرستان از سوی اداره کل ورزش و جوانان جدی گرفته شود.

به گزارش باز باران خبر: سید اسماعیل میرغضنفری در جلسه مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با روسای هیئت های ورزشی شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: از فضاهای ورزشی این شهرستان رضایتمندی وجود ندارد و هیئت های ورزشی روحیه مطالبه گری دارند و باید به این دغدغه ها و مطالبات توجه شود.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور به گیلان و شهرستان لاهیجان سالن ورزشی تختی لاهیجان از طرح های پیشنهادی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان گیلان بود که به صورت ویژه دیده شده است و اخیرا از محل سفر ریاست جمهوری پنج میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز آن اختصاص داده شده است.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه شهرستان در بسیاری از مسائل فرهنگی و سیاسی در گیلان برند است، تصریح کرد: لاهیجان در ورزش متناسب با استعدادهایش رشد نداشته و از امکانات ورزشی مناسب برخوردار نیست.

میرغضنفری با انتقاد از طولانی شدن ساخت استخر مهر لاهیجان، گفت: این سالن یکی از نیازهای شهرستان لاهیجان است، ولی هنوز تکلیف آن مشخص نیست و نیازمند تجهیز است؛ همچنین تکلیف تخصیص اعتبارات پنج میلیارد تومانی از محل سفر ریاست جمهوری برای تکمیل ورزشگاه تختی لاهیجان مشخص شود.

وی یادآورشد: درحالی که بانوان لاهیجان در ورزش فعال و پویا هستند ولی هنوز یک سالن بانوان در این شهرستان وجود ندارد و تاکنون در این زمینه هم اقدام موثری صورت نگرفته است و اماکن ورزشی روباز شهرستان هم از نظر تجهیزات به شدت ضعیف بوده و از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

فرماندار لاهیجان گفت: سالن ورزشی چهار هزار نفری لاهیجان نیز در بخش تعمیر و سرمایش مشکل دارد و چمن مصنوعی زمین فوتبال لاهیجان آسیب دیده و نیازمند ترمیم است و جایگاه تماشاگران در مجموعه ورزشی تختی نیز مناسب نیست.

وی بی ثباتی و ناکارآمدی مدیریت ورزش طی چند سال گذشته را یکی از مشکلات این بخش دانست و افزود: این بی ثباتی و تغییر پی در پی مدیران به پیشرفت شهرستان در امر ورزش آسیب زده است و نارضایتی عمومی را در پی داشته است که باید برای مدیریت پایدار و با ثبات در ورزش شهرستان اقدام شود.

میرغضنفری تاکید کرد: این شهرستان فاقد خانه جوان است و قابلیت پذیرش این کار را هم دارد و این آمادگی در فرمانداری و مدیریت شهرستان وجود دارد که این خانه جوان با همراهی دیگر نهادها و اداره کل ورزش در شهرستان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرستان های گیلان از نظر امکانات ورزشی از لاهیجان برخوردارتر هستند، متذکر شد: روستاهای این شهرستان امکانات ورزشی ندارند و درآمد اماکن ورزشی شهرستان پایین است و باید طرح «هزار روستا؛ هزار ورزشگاه» در این شهرستان از سوی اداره کل ورزش و جوانان جدی گرفته شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان با ارائه پیشنهاد راه اندازی سایت ورزش های آبی در لاهیجان گفت: این آمادگی در مدیریت شهرستان وجود دارد که لاهیجان در این زمینه پیشگام شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2941

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: