طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

باز باران خبر/ با موافقت شورای نگهبان و دفاعیات نمایندگان گیلان طرح توسعه منطقه آزاد انزلی عصر امروز سه شنبه ۱۶ شهریور ماه در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.
به گزارش باز باران خبر، سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا با بیان این خبر گفت: خوشبختانه طرح توسعه منطقه آزاد انزلی و الحاق چهار منطقه جدید ( شهر صنعتی سفیدرود رشت، فرودگاه رشت، شهرک صنعتی خمیران انزلی و شهرک صنعتی ضیابر صومعه سرا) که با رفع ابهام شورای نگهبان و برطرف شدن ابهامات موجود و پس از بررسی ابعاد طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی، شورای نگهبان با این طرح که در گذشته رد شده بود، موافقت کرد.
نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه مردم چندین روستا در محدوده منطقه آزاد از مزایای این طرح بهرمند خواهند شد افزود: در طرح کنونی ۲۳ روستا به محدوده منطقه آزاد برخواهند گشت.
دلخوش با اشاره به اینکه براساس مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس با حفظ نام منطقه آزاد انزلی، محدوده این منطقه به بیش از ۱۰ هزار هکتار افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: عصر دیروز سه شنبه و در جریان آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، و در مسیر تعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان مجلس طرح توسعه منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.
براین اساس محدوده فرودگاه رشت، شهرک های صنعتی ضیابر صومعه سرا، خمیران انزلی و سفید رود رشت بهمراه روستاهایی که تا سال ۱۳۹۸ در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار داشتند به این منطقه ملحق می شوند.
گفتنی است هم اکنون محدوده منطقه آزاد انزلی ۲۲۵۰ هکتار است و براساس لایحه دولت دوازدهم و تصویب دور دهم مجلس شورای اسلامی، محدوده این منطقه بیش از ۱۰ هزار هکتار افزایش می یابد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=21210

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: