شهر صنعتی رشت از فعالترین شهرهای صنعتی کشور است

بازباران خبر- قبل از ظهر امروز پنج شنبه ۲۶خرداد مراسم کلنگ زنی احداث تصفیه خانه مرکزی فاضلاب انسانی و پساب شهرصنعتی رشت با حضور اعضای شورای شهر رشت جمعی از مدیران صنایع استان برگزار شد.

میرشمس الدین مهدوی مدیرعامل شهرصنعتی رشت در این مراسم با اشاره به اینکه اگر آبرسانی به شهر صنعتی با ۱۷.۵ لیتر در ثانیه از چاهها ادامه می یافت، بی آبی شدیدی را تجربه می کردیم اما اکنون با اقدامات انجام‌شده ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهر صنعتی لاکان دریافت می کنیم.

وی تعداد واحدهای مستقر در شهر صنعتی رشت را ۳۵۰ واحد عنوان کرد و گفت: کمتر از ۱۰ درصد این واحدها تعطیل است و شهر صنعتی رشت از فعال ترین شهرهای صنعتی کشور است.

مدیرعامل شهرصنعتی رشت با اشاره به عدم تخصیص بودجه دولتی به شهرصنعتی خاطرنشان کرد: جاده شهرصنعتی به علت ترافیک بالا و عبور تاسیسات از شوارع به تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در راستای بهسازی آسفالت نیاز دارد که آن نیز با مساعدت سازمانها و مسئولین مربوطه به وضعیت مطلوب خواهد رسید.

مهدوی تصریح کرد:

مطالعات پروژه تصفیه خانه از ۸ ماه پیش آغاز شده، گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهرصنعتی رشت باظرفیت ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز طراحی شده است.

وی افزود: این تصفیه خانه شامل دوفاز، چهار مدول و هشت خط جریان می باشد که در این مرحله فاز اول شامل دو مدول و چهار خط در جریان احداث می باشد.مهدوی ظرفیت فاز اول تصفیه خانه را ۱۵ هزار مترمکعب در شبانه روز عنوان کرد و گفت: ساختمان های تاسیسات جانبی و واحد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام ورودی و مخزن ذخیره برای پساب خروجی با ظرفیت ۵ هزار مترمکعب مشترک برای دوفاز است.

مدیرعامل شهرصنعتی رشت برآورد اولیه پروژه تصفیه خانه مرکزی فاصلاب شهرصنعتی را ۳۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و یاداور شد: این پروژه در مدت کمتر از دوسال ساخته و به بهره برداری قرار خواهد رسید

مهندس بیگلری پیمانکار و سرمایه گذار پروژه تصفیه خانه مرکزی فاضلاب شهرصنعتی رشت و عضو هیئت مدیره شرکت زلال ایران در این مراسم بیان داشت: شرکت زلال ایران دارای ۶ شرکت زیرمجموعه است که در انجام پروژه های اب فاصلاب و ایستگاه پمپاز در حال فعالیت می باشد

عضو هیئت مدیره شرکت زلال ایران از اشتغال

بیش از ۳ هزار پرسنل برای رساندن آب شرب و احداث تصفیه خانه در این شرکت خبر داد و افزود: احداث تصفیه خانه آب سنگین اراک, تصفیه خانه بزرگ رشت و…. از پروژه های مهم این شرکت بوده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25272

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: