شتاب دهی بیشتر پروژه های نهضت ملی مسکن در گیلان مدنظر است

 

بازباران خبر/ استاندار گیلان با بیان اینکه اهتمام ویژه دولت مردمی و انقلابی، بر سه مقوله اشتغال، مسکن و ازدواج است، تاکید کرد: در این راستا پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان سرعت یافته که همچنان باید شتاب بیشتری یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) در جلسه شواری مسکن گیلان با تبریک ولادت حضرت امام محمدباقر (ع)  و آغاز ماه پرفضیلت رجب، اظهار کرد: با توجه به سیاستهای دولت مردمی و انقلابی آیت الله دکتر رئیسی، باید احداث مسکن اولویت کار ما باشد و تلاش کنیم تا پروژه های مربوطه با شتاب بیشتری دنبال شود.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: البته هم اینک پیشرفت فیزیکی احداث مسکن در گیلان سیر صعودی خوبی یافته اما باید این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد چرا که به مردم قول داده‌ایم و باید به وعده‌های خود عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی کمتری دارند باید دلایل مشخص و ارائه شود و مشکلات نیز ریشه‌یابی شوند تا برای رفع آنها چاره‌اندیشی شده تا با سرعت بیشتری پیش بروند.

استاندار گیلان بیان کرد: همچنین نظارت و دقت در سرعت عمل کار احداث مسکن بیشتر شود و از روشهای نوین و سازه‌های نوین در احداث مسکن استفاده شود و از سوی دیگر در پروژه‌های جدید با پیمانکارانی قرارداد بسته شود که در انجام تعهدات خود از سرعت بیشتری برخوردار هستند و دارای امکانات کافی باشند.

عباسی در ادامه بیان کرد: در بخش نهضت ملی مسکن برای اینکه آورده متقاضیان بیشتر شود باید زمین و آغاز به کار پروژه‌ها به متقاضیان اعلام شود که به طور حتم با این شیوه، متقاضیان نیز آورده خود را تهیه و واریز می‌کنند که در این صورت احداث مسکن سرعت بیشتری خواهد گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه به متقاضیان زمین در طرح جوانی جمعیت در این استان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش متقاضیان در این بخش باید به افزایش تراکم و همچنین متناسب با داشته‌های خود و براساس آمایش سرزمین تصمیم‌گیری کنیم زیرا در گیلان با کمبود زمین مواجه هستیم.

*بیش از ۲۸ هزار مسکن در حال احداث در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: هم اینک ۲۸ هزار و ۸۴۵ مسکن در این استان در حال احداث است که در بخش نهضت ملی مسکن نیز، ۱۵ سازنده در حال احداث مسکن هستند.

محمدرضا فلاحتگر با اشاره به اینکه تعهد چهارساله استان گیلان در احداث نهصت ملی مسکن، ۵۰ هزار و ۶۶۲ واحد است، افزود: از این تعداد هم اینک ۹ هزار و ۹۵۹ واحد در این طرح در گیلان در حال احداث می‌باشد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش بازآفرینی، سه هزار و ۱۵۱ واحد، در بخش مسکن روستایی ۱۲ هزار و ۴۶۳ واحد و در بخش خودمالکی سه هزار و ۲۷۲ واحد در گیلان در حال ساخت می‌باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده بر اساس تاکیدات استاندار محترم، خوشبختانه پیشرفت فیزیکی واحدهای در حال احداث در بخش نهضت ملی مسکن نسبت به تابستان امسال بسیار مطلوب‌تر است و امیدواریم که این روند همچنان ادامه یاید.

فلاحتگر به اهدای زمین در بخش جوانی جمعیت اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین در بخش جوانی جمعیت در گیلان، هزار و ۷۲۶ متقاضی حضور دارند که از این تعداد، ۲۳۰ خانوار تاکنون زمین دراختیار گرفتند.

در این جلسه به ریاست استاندار گیلان؛ که سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز حضور داشت؛ شماری از اعضا گزارش عملکرد دستگاه های ذیربط خود را در زمینه روند پیشرفت اجرای طرح نهضت ملی مسکن ارائه کردند.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=34186

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: