شاهد واردات حجم عظیمی گوشت قرمز به ‌کشور ‌هستیم

‌نیازی به این همه واردات نداریم‌

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: ما شاهد واردات حجم عظیمی گوشت قرمز به داخل کشور معادل ۵۳ میلیون دلار هستیم در حالی‌که اگر به تعاونی دامداران استان گیلان باور داشته باشیم و از آنان حمایت کنیم دیگر نیازی به واردات نداریم.

به گزارش باز باران خبر؛ هادی تیزهوش تابان، با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های مورد نیاز صادرات به آن شکلی که باید باشد در کشورمان مهیا نشده است اظهار داشت: با تکمیل و اتصال هر چه سریع‌تر راه‌آهن استان گیلان به بندر کاسپین امکان ترانزیت حجم زیادی از کالاها برای کشورمان فراهم می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه باور دولت به امر صادرات را یکی از پیش شرط‌های موفقیت در این حوزه تلقی کرد و ابراز داشت: آئین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و آن‌چه را که برای پیشرفت و توسعه امر صادرات لازم است باید در خدمت این هدف قرار گیرد اما در حال حاضر چنین وضعیتی را ما در آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها نمی‌بینیم.

تیزهوش تابان با تأکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی آماده کردن زیرساخت‌های توسعه صادرات ذکر شده است عنوان کرد: ما شاهد واردات حجم عظیمی گوشت قرمز به داخل کشور معادل ۵۳ میلیون دلار هستیم در حالی‌که اگر به تعاونی دامداران استان گیلان باور داشته باشیم و از آنان حمایت کنیم دیگر نیازی به واردات نداریم.

وی بسترسازی برای تولید بسیاری از کالاها و محصولات در داخل کشور و تکیه بر ظرفیت‌های بومی را از جمله مؤلفه‌های مورد بحث راهبرد اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: باید روی آن‌چه که از خارج کشور وارد می‌شود تمرکز کنیم به این معنی که با تجهیز و فراهم کردن امکانات لازم زمینه تولید و اشتغال در کشور فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان منطقه آزاد انزلی و امکانات بسیار خوبی که در این منطقه فراهم شده است را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: ترانزیت ثروتی برای کشور است بنابراین با تکمیل راه‌آهن گیلان و اتصال آن به بندر کاسپین امکان ترانزیت حجم عظیمی از کالاها برای کشور فراهم می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با تأکید بر اینکه تکمیل فازهای نهایی پروژه ریلی آستارا ـ آستارا و اتصال راه آهن جمهوری اسلامی ایران به آذربایجان، فرصت خوبی برای توسعه مراودات تجاری بین ایران و کشورهای همسایه فراهم می‌کند عنوان کرد: حذف قوانین بازدارنده صادراتی باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

تیزهوش تابان برنامه‌ریزی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن را متذکر شد و با بیان اینکه در حال حاضر بهترین و مؤثرترین اقدام برای جهش تولید افزایش سهم صادراتی کشورمان در بازارهای جهانی است، تصریح کرد: باید با ایجاد تسهیلات در قوانین و مقررات به تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای رونق و جهش تولید بپردازیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10969

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: