سرمایه‌گذاری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در طرح‌های پیشران صنعتی گیلان/پیش بینی ایجاد اشتغال بیش ۲۸۰۰ شغل در طرح های جدید

 

باز باران خبر/مدیر کل صمت گیلان گفت: هفت طرح صنعتی پیشران با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در استان در حال اجرا داریم که که میزان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تیمور پورحیدری؛ در دیدار دکتر فرشادمقیمی معاون وزیر صمت با استاندار گیلان ضمن اعلام این خبر در این دیدار، افزود: ۲۱ طرح پیشران صنعتی در استان وجود دارند که از این تعداد ۷ طرح بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و اگر این طرح‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری برسند بیش از۲ هزار ۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهند نمود.

 

وی با اعلام احیای ۱۰۵ واحد صنعتی راکد در دولت سیزدهم تشریح کرد: پیش بینی ما بر این است که این تعداد تا پایان سال به ۱۱۵ واحد صنعتی احیا شده برسد.

 

 

سیاست نوسازی و بازسازی صنایع از اهداف مهم وزارت صمت است/آغاز طرح توسعه ۱۳۰ هکتاری شهرک صنعتی سفیدرود رشت

در این دیدار فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز گفت: وظیفه ما در دولت سیاست گذاری و هدایت است و به جای اینکه به فکر پرداخت تسهیلات باشیم می‌توانیم با واگذاری صنایع راکد و یا ضعیف به سرمایه‌گذارهای قوی با سرعت بیشتری و با امکانات موجود در جهت رشد تولید و احیای واحدهای راکد و نیمه فعال گام برداریم و سیاست نوسازی و بازسازی صنایع از اهداف مهم دولت و وزارت صمت است.

 

وی افزود: ما در این سفر از هفت سرمایه‌گذار که با تملک واحدهای راکد آنها را احیاء نموده بودند تقدیر نمودیم و این سیاست را دنبال می‌نماییم.

 

وی با اشاره به ضرورت توجه به موضوعات زیست محیطی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه شهرک صنعتی لوشان در حال حاضر جوابگوی کل شهرک صنعتی می‌باشد و در آینده ۱۰۰۰ متر مکعب به ظرفیت آن افزوده خواهد شد و تصفیه خانه شهرک صنعتی کوچیچال فومن به بهره‌برداری رسیده است و امروز از روند اجرایی احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی سفیدرود رشت بازدید نمودیم.

وی همچنین تصریح کرد: در صورت تصویب کمیسیون ماده ۲۱ و مساعدت استاندار محترم طرح توسعه۱۳۰ هکتاری شهرک صنعتی سفیدرود رشت کلید خواهد خورد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=33817

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: