دستور رییس جمهور برای ترمیم شکاف درآمدی

بازباران خبر/معاون مجلس،حقوقی و استان ها سازمان برنامه و بودجه در دفاع از لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: در پی بروز شکاف درآمدی رئیس جمهور دستور دادند لایحه ای برای ایجاد عدالت در پرداخت ها تهیه شود.

به گزارش ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه- ۱۷ مهرماه- مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی دو فوریت در مورد لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، بابک افقهی معاون مجلس،حقوقی و استان ها سازمان برنامه و بودجه در دفاع از دو فوریت این لایحه گفت: در ابتدای امسال موج دوم تورم کالاهای اساسی و موج دوم افزایش قیمت حمل و نقل و انرژی، تورمی را در کل جهان ایجاد کرد، پس از آن افزایش ۵۷ درصدی در حقوق کارگران ایجاد شد که موجب تفاوت فاحش حقوق کارگران و کارمندان شد.

وی ادامه داد: در پی بروز این شکاف درآمدی رییس جمهور دستور تهیه این لایحه را دادند،معمولا دولت ها در نیمه اول سال با کاهش در آمد مواجه هستند، ان شاء الله در نیمه دوم سال درآمدهای دولت محقق شود، این لایحه با کمک معاونت امور اداری و استخدامی ریاست جمهوری تهیه شده است.

معاون مجلس،حقوقی و استان ها سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در صورت تصویب این لایحه دو اتفاق خواهد افتاد اول اینکه رشد پلکانی در حقوق کارکنان دولت محقق می‌شود که موجب عدالت بیشتر در پرداخت حقوق خواهد شد، در بند دیگری از این لایحه دولت پیشنهاد داده فوق العاده شغل برخی دستگاه ها تا ۳۵ درصد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این لایحه برای متناسب سازی حقوق کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران کمیته امداد و سازمان بهزیستی تهیه و به مجلس ارائه شده است، گفت: در این لایحه به ماده ۱۶ قانون جوانی جمعیت توجه شده است و ما به ازای هر یک از فرزندان کارمندان مبلغی پیش بینی شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=27697

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: