استاندار گیلان:

دستور بررسی فوری قرارداد زباله‌سوز رشت از سوی رئیس محترم جمهوری صادر شد

باز باران خبر/ استاندار گیلان با اشاره به جلسه امروز استانداران شمالی با رئیس جمهور گفت: هر ۲ پیمانکار پروژه زباله‌سوز و به ویژه شهاب خودرو ۲ خط آزمایشی زباله سوز را علیرغم راه اندازی به استان تحویل ندادند که این مسئله توسط بازرسی نهاد ریاست جمهوری بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان ؛ اسدالله عباسی عصر امروز پنجشنبه با اشاره به برگزاری جلسه رئیس جمهور با استانداران گیلان و مازندران، اظهار کرد: آیت الله دکتر رییسی همواره در خصوص معضل پسماند و غیر اصولی بودن دفن زباله در استان‌های گیلان و مازندران ابراز نگرانی کردند لذا  این جلسه به منظور بررسی آخرین میزان پیشرفت پروژه‌های سفر و همچنین مسائل زیست‌محیطی و مدیریت پسماند برگزار شد و رئیس محترم جمهور در این خصوص دستوراتی را صادر کردند.

وی با تاکید بر بررسی دقیق ساماندهی پسماند سراوان و طرح احداث زباله‌سوز رشت، گفت: در این‌ جلسه گزارش جامع و کاملی از آخرین وضعیت ساماندهی پسماند سراوان با ۷۵ درصد پیشرفت و زباله سوز رشت به رئیس محترم جمهور ارائه شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ابراز رضایت رئیس جمهور در خصوص طرح ساماندهی پسماند سراوان در گیلان، افزود: توجه به مسئله محیط زیست و پسماند همواره یکی از تأکیدات ایشان بوده و خوشبختانه مجموعه اقدامات انجام‌ شده در خصوص ساماندهی پسماند سراوان مورد رضایت آیت الله دکتر رییسی قرار گرفته است.

عباسی از اختصاص اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی در خصوص تکمیل طرح ساماندهی پسماند سراوان خبر داد و بیان کرد: این پروژه دارای پیشرفت ۷۵ درصدی بوده و در این جلسه رئیس جمهور دستور تخصیص اعتبار مورد نیاز ۸۰ میلیاردی، به منظور تسریع برای تکمیل این طرح را دادند.

وی با بیان اینکه به دستور رئیس جمهور، قرار داد پیمانکار احداث زباله‌سوز رشت توسط بازرسی نهاد ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: هر دو پیمانکار این پروژه و به ویژه شهاب خودرو دو خط آزمایشی زباله سوز را علیرغم راه اندازی به استان تحویل ندادند که این مسئله توسط بازرسی نهاد ریاست جمهوری بررسی می‌شود.

استاندار گیلان، مبارزه با فساد و انعقاد قراردادهای شبهه دار را خط قرمز دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور دانست و گفت: بررسی جزئیات قرار منعقد شده برای احداث زباله‌سوز در این جلسه تاکید و تا چند روز آینده نتیجه این بررسی اعلام خواهد شد که در صورت بروز شبهه، قرار دادها اصلاح می‌شود.

عباسی با اشاره به برگزاری جلسه با معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص اهمال‌کاری پیمانکاران احداث زباله‌سوز سراوان، بیان کرد: در هفته آینده جلسه‌ای میان معاون اجرایی رئیس جمهور، وزارت کشور و شرکت توسعه، در خصوص پروژه احداث زباله‌سوز برگزار خواهد شد و در آن جلسه باید دلایل اهمال کاری توسط پیمانکاران مشخص و تصمیمات تازه‌ای اتخاد شود.

استاندار گیلان از احتمال لغو قرارداد با پیمانکار ساماندهی شیرابه سراوان خبر داد و افزود: در جلسه با رئیس محترم جمهور مبلغی برای ساماندهی شیرابه سراوان و پرداخت مطالبات پیمانکار اختصاص یافت تا از این طریق با پیمانکار قبلی لغو قرارداد شده و با معرفی پیمانکار جدید، شیرابه سراوان ساماندهی شود.

عباسی با تاکید بر لزوم ساماندهی دو رودخانه زرجوب و گوهررود در رشت، گفت: این دو رودخانه در گذشته نگین درخشان رشت بودند، لیکن در این جلسه مصوب شد تا اعتباری به شهر صنعتی رشت از طریق صندوق توسعه محیط زیست دریافت کند

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=33287

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: