ثبت‌نام ۲۱ هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح

مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه مرز تعیین ‌شده برای خروج زوار گیلانی اربعین مرز مهران است، گفت: تاکنون ۲۱ هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا، حسن فعال با بیان اینکه فرایند ثبت‌نام زوار اربعین از یکم شهریورماه شروع شده و تا ۲۵ مهرماه ادامه دارد، گفت: از آغازین روز ثبت‌نام تاکنون ۲۱ هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه زائران باید برای حضور در زیارت اربعین سال ۹۸ به سایت سامانه سماح به آدرس «https://samah.haj.ir» مراجعه و اطلاعات خود را ثبت‌ کنند، افزود: اگر افرادی امکان دسترسی به این سایت را نداشته باشند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی استان در این سامانه ثبت‌نام کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان ادامه داد: طبق هماهنگی‌های انجام شده، زائران می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح و همراه با گذرنامه معتبر حداقل دارای سه ماه اعتبار جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

فعال از پرداخت مبلغ ۲۲ هزار تومان در سامانه سماح به عنوان حق بیمه خبر داد و یادآور شد: چنانچه افراد به اینترنت دسترسی نداشته باشند، می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های رسمی دارای مجوز، جهت ثبت‌نام اقدام کنند. حق‌الزحمه ثبت‌نام برای کارگزاری‌ها نیز سه هزار تومان است که در مجموع ۲۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به شرایط اقامت در عراق برای زوار اربعین، گفت: در اربعین سال جاری مدت ماندگاری زوار ایرانی در عراق ۳۰ روز بوده و زوار اربعین از لحظه ورود به عراق، حداکثر تا یک ماه می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

مدیر حج و زیارت گیلان ثبت‌نام در سامانه سماح را شرط ورود به کشور عراق برای سفر اربعین دانست و تصریح کرد:‌ زوار با ثبت‌نام در سامانه سماح در صورت نیاز از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند لذا حتما در این سامانه ثبت‌نام کنند.

فعال ادامه داد: زوار حین گذر از مرز نیز توجه داشته باشند که مهر ورود به کشور عراق بر گذرنامه‌شان خورده باشد، چرا که در صورت مهر نخوردن مشکلاتی برایشان پیش آمده و ممکن است تحت عنوان «ورود غیر مجاز» بازداشت شوند؛ از این رو حین گذر از مرز، به مهر گذرنامه «ورود به عراق» توجه داشته باشند.

این مقام مسئول مرز تعیین‌شده برای خروج زوار گیلانی اربعین را مرز مهران دانست و اضافه کرد: سال گذشته حدود ۲۴ هزار نفر از استان گیلان برای پیاده‌روی اربعین به کشور عراق عزیمت کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4058

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: