بهره برداری از ۳ طرح عمرانی و خدماتی در بخش مرکزی

باز باران خبر/ با حضور فرماندار رشت ۳پروژه عمرانی و خدماتی به ارزش یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان در روستاهای بخش مرکزی رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، ۳ پروژه عمرانی و خدماتی در روستاهای بخش مرکزی رشت با حضور فرماندار رشت به بهره برداری رسید.

بهره برداری از آسفالت راه روستای بیجار بنه به طول ۱/۴ کیلومتر با اعتبار ۳۸۰ میلیون تومان و افتتاح بوستان روستایی شهید مهرداد همرنگ مجهز به تجهیزات ورزشی در روستای پس ویشه با اعتبار ۱۷۰ میلیون تومان، دو پروژه عمران روستایی بود که در بخش مرکزی رشت به بهره برداری رسید.

بهره برداری از ۶ پهنه آب بندان کشاورزی از دیگر پروژه‌هایی بود که با حضور مقام عالی دولت در روستای طرازکوه به بهره برداری رسید.

این آب بندان‌ها به مساحت ۲۵ هکتار مربع و با هزینه ۹ میلیارد تومان ساماندهی شده و با اجرای این پروژه میزان ذخیره آبی آب بندان بالغ بر ۱۳۰ درصد افزایش و آب مورد نیاز ۱۲۰ هکتار اراضی کشاورزی روستاهای بخش مرکزی توسط این آب بندان‌ها تامین می‌شود‌.

گفتنی است آب بندان طرازکوه که ذخیره آب آن معادل حدود یک درصد از آب سد سفیدرود می باشد، علاوه بر مصارف کشاورزی در زمینه های آبزی پروری و گردشگری قابل استفاده خواهد بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18226

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: