اکران همزمان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان در گیلان

فیلم‌های منتخب سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان، اواخر مرداد و اوایل شهریورماه امسال همزمان با سراسر کشور در رشت اکران خواهند شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نخستین جلسه شورای مدیریت برگزاری همزمانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گیلان، عصر چهارشنبه (٩ مرداد) در این اداره‌کل برگزار شد.

فیروز فاضلی در این جلسه اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی انجام شده، امسال همزمان با برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان، در گیلان نیز همانند سایر استان‌های کشورمان شاهد نمایش فیلم‌های منتخب کودکان و نوجوانان خواهیم بود که این برنامه می‌تواند نشاط، شور و هیجان خوبی را برای فرزندان ما و خانواده‌هایشان فراهم کند، البته در این زمینه باید بهتر اطلاع‌رسانی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه الحمدلله تیمی جوان و پیگیر در این اداره‌کل، مسئولیت برگزاری این همزمانی را برعهده دارند، افزود: از آنجا که مخاطبان و جامعه هدف این جشنواره، فرزندانمان هستند، نیازمند همدلی و همراهی همه نهادهای مسئول و فعالان سینمای کودک و نوجوان هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از دستگاه‌ها در این حوزه اقداماتی انجام می‌دهند، ادامه داد: هدف ما این است که به‌جای انجام فعالیت‌های جزیره‌ای، با تجمیع توان و امکانات موجود بتوانیم با انجام کاری همسو و ارزشمند، خاطره‌ای خوش برای کودکان و نوجوان دیارمان رقم بزنیم.

رئیس شورای مدیریت برگزاری همزمانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گیلان با بیان اینکه همه باید از دلبستگی‌های فردی به دل‌مشغولی‌های جمعی برسیم و این با یک گذشت سازمانی امکان‌پذیر است، تصریح کرد: اگر اکنون با مشارکت یکدیگر در امر فرهنگ‌سازی فرزندانمان هزینه نکنیم، ناگزیر باید چندین برابر آن را برای آسیب‌های اجتماعی هزینه کنیم.

سید امیر مصباح، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه ما در طول سال همزمانی دو رویداد بزرگ سینمایی کشور را در استان داریم، گفت: بر این اساس فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم کودکان و نوجوان در رشت اکران می‌شوند.

وی با اشاره به تفاوت شکل اجرای جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در استان‌ها نسبت به سال‌های گذشته، اظهار کرد: امسال، بخشی از جوایز جشنواره مربوط به داوری‌هایی است که در استان‌ها انجام می‌شود.

دبیر شورای مدیریت برگزاری همزمانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گیلان تصریح کرد: این تیم داوری متشکل از ١۵ دانش‌آموز دختر و پسر ٩ تا ١۵ سال است که توسط آموزش و پرورش استان انتخاب می‌شوند و دوره کارگاهی دو روزه را در انجمن سینمای جوانان خواهند گذراند.

مصباح ادامه داد: در طی ۴ روز جشنواره، جایگاهی برای این عزیزان در سالن‌های نمایش فیلم تدارک دیده می‌شود و نتیجه داوری آنان به مرکز اصلی جشنواره در اصفهان ارسال خواهد شد که در نهایت با جمع‌بندی داوری‌های سراسر استان‌های کشورها، به فیلم‌های برگزیده جایزه اهدا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اطلاع‌رسانی به‌موقع این جشنواره در استان، گفت: از آنجا که زمان برگزاری این جشنواره در فصل تعطیلی مدارس است و خانواده‌ها باید زودتر از این برنامه‌ها مطلع شوند تا بتوانند فرزندان عزیزشان را به تماشای فیلم‌ها ببرند، نیازمند همراهی و مشارکت رسانه‌ها و نهادها خصوصاً صدا و سیما و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در امر اطلاع رسانی و تبلیغات جشنواره هستیم.

گفتنی است سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اواخر مرداد تا چهارم شهریورماه امسال در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3034

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: